Сезон розпочався: скільки на Волині коштують чорниці

08 Липня 2020

На Волині стартував сезон збирання чорниці. Як вродили та скільки коштують ягоди, дізнавалися журналісти «Суспільного».

Ягоди в лісах збирають цілими родинами, щоб заробити. Збирачі кажуть, що цього року ягоди вродили гірше.

Зі слів головного лісничого Цуманського лісгоспу Володимира Левосюка, більшість людей збирають ягоди руками. Тих, хто обриває «гребінками», можуть оштрафувати на 51 гривню.

Зазвичай збирачі чорниць проводять у лісі по 5-6 годин.

«Порівняно з минулим роком, того року було більше ягід, цього року трохи вимерз цвіт. Але як де: є такі місця, що дуже всипано, є такі, що голий ягідник», – розповідає Наталія Федоришина. Жінка разом з двома доньками в день збирають по 2 відра чорниць кожна.

Збирачі розповідають: за тиждень ціна за кілограм ягід зросла від 30 до 45 гривень. Хтось здає зібране заготівельникам, інші возять чорниці на базар, там зібране перевіряють у лабораторії на вміст радіації.

У консервному цеху Цуманського лісгоспу цього року планують переробити на варення 20 тонн чорниці. Як розповів керівник підприємства Юрій Ребар, контракт на 300 тисяч євро уклали з ізраїльськими партнерами.

Цього сезону волинські лісівники встановили ліміт у 5 тисяч тонн на збір чорниць у регіоні. Як розповіла речниця управління лісомисливського господарства Світлана Думська, селяни не збирають і половини дозволеного.

0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter