Успішно!

біхелсі

Поршневі компресори: характеристики та особливості

Ми розповімо вам про види, критерії вибору та переваги поршневих компресорів

Поршневі компресори використовують у різних сферах та цінують за високу функціональність та адаптивність до різних вимог: від невеликих станцій підготовки повітря для пневматичних інструментів до професійних пневматичних станцій, що забезпечують роботу промислового обладнання.

Види поршневих компресорів

Поршневі повітряні агрегати бувають одноступінчасті та двоступінчасті і відрізняються одне від одного принципом стиснення повітря.

Одноступінчастий поршневий компресор працює майже ідентично поршневому насосу: він збільшує тиск за рахунок змінного руху поршня, стискаючи газ шляхом зменшення його обсягу в циліндрі. Він буває різних варіантів продуктивності в залежності від необхідного тиску, однак, як правило, являє собою невеликий і мобільний пристрій малої та середньої потужності.

Двоступінчастий промисловий компресор – це вже більша за розміром машина, і стиснення газу в ній відбувається в два етапи. Спочатку газ стискається ковзаючим поршнем в вертикальному циліндрі, а потім горизонтальним поршнем високого тиску. Така конструкційна особливість дозволяє автоматично відкривати мастильні клапани в момент отримання відповідного перепаду тиску на обох сторонах клапанних дисків. У шиберній установці також існує необхідність вводити масло: воно охолоджує повітря в компресорі і змащує деталі. Масло відділяється від повітря за допомогою масловіддільника.

Надзвичайно важливим параметром, що гарантує найвищий рівень стиснення повітря, є підтримка герметичності між ковзаючим поршнем і поверхнею циліндра агрегата.

Переваги поршневих компресорів

Незважаючи на те, що поршневі агрегати поступово замінюються більш сучасним обладнанням стиснення повітря, вони все ще успішно використовуються в різних сферах промисловості. Їх переваги:

  • ефективність і економічність;
  • різноманітне застосування з точки зору як галузей, так і функціональності;
  • стабільна тривала робота в діапазоні середнього і високого тиску;
  • можливість використання як частини модульної системи;
  • можливість використання в різних конфігураціях обладнання, включаючи вертикальні і горизонтальні резервуари, а також без звукоізоляційного кожуха.

Головна особливість поршневих компресорів – простота установки і гнучкість технологічних рішень. Вони використовуються як на великих промислових підприємствах, так і в невеликих майстернях. Можуть працювати з пневматичними інструментами, включаючи піскоструминні, механічні, шліфувальні і інші пристрої.

Поршневий компресор: критерії вибору

При покупці компресорного обладнання варто звернути увагу на такі важливі параметри як:

  • максимальний робочий тиск – він повинен бути адаптований до вимог конкретного пневматичного інструменту. Стандартний робочий тиск становить 8-10 бар;
  • рівень шуму – чим тихіше працює пристрій, тим більше комфортним є його використання;
  • час наповнення балона – впливає на ефективність роботи компресора за одиницю часу;
  • ККД – кількість стисненого повітря, виробленого компресором за одиницю часу.

Особливості конструкції і принцип дії компресорів поршневого типу відрізняються своєю порівняльною простотою в поєднанні з високою ефективністю роботи і тривалим терміном експлуатації при інтенсивному використанні.


 

Додати новий коментар