Якщо ваш родич захворів на деменцію, ви будете бачити кардинальні зміни, спричинені фізичними та хімічними зміненням у мозку.
Якщо ваш родич захворів на деменцію, ви будете бачити кардинальні зміни, спричинені фізичними та хімічними зміненням у мозку. Поступово погіршуються розумові здібності, людина починає забувати обличчя, імена, дати та події, з часом перестаючи бути такою, якою була значну частину свого життя. Зібрали для вас ТОП 5 порад, що допоможуть забезпечити комфорт та гарний догляд за хворими Альцгеймера у себе вдома.
Продумайте зручний режим, не порушуючи звичок хворого
Зробивши життя з ранку до вечора організованішим, ви виключите необхідність повсякденного ухвалення рішень, яка часто приводить хворого на деменцію в ступор. Режим допоможе й вам, й перестарілому родичу знайти почуття стабільності, захищеності та впевненості.
До останнього підтримуйте незалежність та самостійність хворого
Що довше людина з Альцгеймером має незалежність, то краще для неї. Таким чином вона зберігає почуття поваги до самої себе. Крім того, за самостійною людиною набагато простіше доглядати. Спорт і фізична активність сприяють збереженню розумової активності, підтримують гарне самопочуття та фізичне здоров'я.
Допоможіть близькому зберегти почуття власної гідності
Важливо розуміти, що ваші дії, вчинки та слова бачать та чують. Ви здатні занепокоїти пацієнта, зачепити та образити. Ніколи не робіть неповажних зауважень й не обговорюйте особисті проблеми хворого при сторонніх.
Уникайте конфліктів
Не акцентуйте людину на її промахах й переключайте увагу на інші справи, які вона ще робить вправно. У жодному разі не вступайте з пацієнтом у суперечку та не позбавляйте його звичних занять, навіть якщо зі сторони вони виглядають марно.
Забезпечте повну безпеку будинку
Для хворих на Альцгеймера властиві втрата координації та орієнтації у просторі, що істотно підвищує ризик травмування. Відгородіть пацієнта від вибухо- та пожежонебезпечної побутової техніки, приберіть гострі предмети, не залишайте вікна відкритими тощо.