Показали, як виглядає зсередини найдавніший житловий будинок Луцька. ФОТО

12 Січня 2022

У мережі опублікували фотографії інтер'єру найдавнішої луцької житлової споруди – будинку Пузини (вул. Кафедральна, 23). Хоча у ньому досі мешкають люди, будівля – у занедбаному стані.

Про це у фейсбуці пише депутат Луцької міської ради Андрій Білан.

«Довелося побувати у пам'ятці архітектури національного значення - будинку Пузини у Луцьку. Ця споруда є найдавнішим житловим будинком міста, адже збудована ще у 16-му столітті. Сьогодні у ній мешкає кілька сімей. Незважаючи на історичну цінність, будівля перебуває в поганому стані. За зовнішнім фасадом, який вже починає лущитися, ховається не дуже привабливий внутрішній стан пам'ятки архітектури. Страшні непривабливі стіни, тріщини та електропроводка - така не надто приваблива реальність споруди. Позитивом є те, що збережені елементи автентичного будинку.

Але споруда перебуває не в найкращому стані. Відчувається, що пам'ятка національного значення немає відповідального господаря. Або він про неї просто забув.

Проблема таких будівель у тому, що вони числяться на балансі Мінкультури. Тобто, усі ремонтні чи реставраційні роботи мають бути погоджені через міністерство. Але чиновники в столиці дуже неповороткі та пасивні. Процес ухвалення рішень у Києві займає багато часу. А пам'ятка національного значення продовжує руйнуватися, замість того, щоб бути окрасою міста та приваблювати туристів», – йдеться у дописі.

2

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter