Почути й пережити: бранці Кремля заговорили до кожного. ПОДКАСТ

07 Жовтня 2020

Шість років тому українці почали потерпати від збройної агресії Росії. Частина території нашої держави опинилась у тимчасовій окупації. Десятки людей у різні роки закрили у російських тюрмах. Вони стали бранцями Кремля.

Українських політв’язнів судять за те, що вони виходили на мітинги, захищали безпеку країни, працювали журналістами, проявляли непокору російській владі, говорили правду, повідомляє «Район.in.ua».

Кожен громадянин України мав би оцінити та зрозуміти, що довелося пережити цим людям. Для цього достатньо вислухати тих, кому вдалося звільнитися, почути їхні історії та просто поспілкуватися.

Це стало можливим для кожного українця та кожного, хто вболіває за українців, завдяки проєкту, який реалізувала громадська організація «Інтерньюз-Україна» за підтримки Українського культурного фонду та у співпраці із Центром громадянських свобод. Вони створили безкоштовний додаток доповненої реальності #PrisonersVoice, завдяки якому можна пережити емоції українських бранців Кремля. На сайті проєкту можна завантажити застосунок і дізнатися більше про ініціативу.

Додаток вперше дав змогу пережити досвід бранців Кремля, залучивши уяву та емпатію. У прямому сенсі застосунок #PrisonersVoice не дасть заплющити очі на жахливі моменти з розповідей в’язнів та розкриє ці історії з нового боку.

У новому додатку об'єднали мистецьку практику та сучасну технологію доповненої реальності. Він привертає увагу світу до теми незаконного ув’язнення українців й до порушення Росією прав людини.

Користувачі нового застосунку можуть яскраво уявити та зрозуміти, яким чином проводили допити, збагнути, що коїлось у тюремних камерах на території Росії з трьома в’язнями Кремля, яких вже вдалося звільнити. Це – Олег Сенцов, Олександр Кольченко та Володимир Балух.

У проєкті #PrisonersVoice використали новітній експериментальний формат для карбування у пам’яті українців фактів про репресивну політику Росії під час війни та внаслідок окупації Криму.

Кожен охочий зможе безкоштовно завантажити додаток із 10-хвилинною технологією доповненої реальності на мобільний пристрій. Звуковий запис виклали українською мовою, є також переклад на англійську. Скоро застосунок оновлять, й історії можна буде почути також німецькою, польською та французькою мовами.

Творці додатку #PrisonersVoice закликають Євросоюз, ООН, Раду Європи, ОБСЄ та усю світову спільноту негайно вжити заходів, аби врятувати політичних в’язнів з України, які перебувають у тюрмах Росії, окупованого Донбасу та анексованого Криму.

Усі небайдужі також можуть посприяти припиненню свавілля агресора та поверненню політв’язнів до рідних домівок. Для цього треба виконати три простих кроки на сайті проєкту:

• Завантажити застосунок #PrisonersVoice для своєї операційної системи та почути історії Олександра Кольченка, Олега Сенцова та Володимира Балуха.
• Підписати петицію з однойменною назвою. Вона покликана допомогти заручитися підтримкою міжнародних організацій у справі звільнення бранців Кремля.
• Стати волонтером кампанії #PrisonersVoice. Досвід трьох політв’язнів показує, що підтримка надзвичайно важлива для кожного з бранців Кремля. Листи від небайдужих людей допомагають пережити жахіття в’язниць, масові акції та заходи дають змогу привернути увагу міжнародних правозахисників, які впливають на Росію санкціями.

***

Проєкт #PrisonersVoice підготували у ГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки Українського Культурного Фонду у співпраці із Центром громадянських свобод та з іншими партнерами. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter