«Плануємо запустити фестивальну хвилю»: у Музеї Корсаків анонсували третю «Фронтеру». ФОТО

09 Липня 2020

Фото: Ірина КАБАНОВА

У середу, 8 липня, в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків команда Мистецького об’єднання «Стендаль» презентувала цьогорічні плани в рамках III Міжнародного літературного фестивалю «Фронтера».

Втретє на Волині стартує Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера». Про те, як він відбудеться у сучасних реаліях розповіла директорка фестивалю Елла Яцута:

«Перш за все, хочу наголосити, що "Фронтера" – це не лише фестиваль, свято літератури, яке ми разом проводимо у перші вихідні жовтня в Луцьку. Це низка онлайн-, офлайн-заходів та інформаційних акцій, над якими команда працює протягом року. Фестиваль – це підсумок зробленого, обговорення і озвучення планів. Цьогоріч наш проєкт підтримав Український культурний фонд, ми продовжуємо співпрацювати із Луцькою міською радою, Генеральним консульством Республіки Польща в Луцьку, діячами Богданом Шибою та Романом Бондаруком, відкриті до нових партнерств, адже ідей і планів все більше.

Отож, команда проєкту працюватиме у трьох основних напрямках:

► децентралізація культури

«Більшість культурних подій зосереджені в Луцьку, що створює обмеження для охочих з інших міст. Спільно з експертами Лілією Лавринович, Олександром Котисом, Ольгою Шарутою та Віталіною Макарик відвідаємо Смолигівську, Павлівську, Торчинську, Цуманську ОТГ та місто Володимир-Волинсьий, ознайомимося із місцевим "культурним кліматом" та розробимо концепцію мистецьких подій, які б формували навколо себе місцеву культурну спільноту. Хочемо запустити наступного року фестивальну хвилю по Волині, яка завершиться «Фронтерою» восени. Також ці напрацювання і пошуки дозволять більше дізнатися про історико-культурну спадщину нашого краю, розповісти про це через партнерські ЗМІ та соціальні мережі та відкрити нові грані туристичного потенціалу громад».

► дослідження феномену пограниччя та знайомство із сучасними авторами й текстами

«Впродовж липня – жовтня будемо записувати і публікувати на нашому ютуб-каналі відеорозмови з відомими українськими письменниками, щоб актуалізувати пам'ять про важливих людей та місця Великої Волині. Поговоримо про Костя Шишка, Агатангела Кримського, Юрка Покальчука, Ніла Хасевича й інших. Ми хочемо не лише заглибитися у культурний контекст Волині, але й побачити її очима місцевих авторів і гостей. Долучитися до ініціативи вже погодились Павло Коробчук, Софія Андрухович, Андрій Бондар, Олександр Бойченко, Сергій Жадан, Любов Якимчук».

► розвиток волонтерства у культурі

«Жодна культурна подія не відбувається без волонтерів. Але в більшості випадків їх запрошують доєднатися практично напередодні заходу, нашвидкуруч розписують завдання, незначна частина приходить наступного року. Команда "Фронтери" планує змінити цей підхід, навчити волонтерів бути амбасадорами проєкту і разом його творити. Саме тому ми реалізуємо навчальний курс для волонтерів з Луцька й усієї області. І сподіваюсь, саме вони 2021 року стануть рушіями нових культурних ініціатив в громадах».

А що фестиваль?

Усі вищеназвані заходи відбудуться за підтримки Українського культурного фонду та партнерів. Але окрім них важливо зберегти шанс поспілкуватися із письменниками наживо. За сприятливої епідеміологічної ситуації та з дотриманням усіх вимог МОЗ ми будемо робити офлайн-заходи. Команда шукає відповідні локації для камерних зустрічей із суворим обмеженням кількості відвідувачів. На 12 липня заплановані петропавлівські читання родини Коробчуків, а 19 липня в Луцьку виступить Сергій Жадан. Ми змушені вводити попередню реєстрацію і просимо відвідувачів із розумінням і відповідальністю поставитися до цього. Щодо самого фестивалю 2-4 жовтня, то команда працює над його підготовкою. Так, ми не забезпечимо тисячних залів, але робимо все можливе, аби відбулись теплі літературні вихідні».3

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter