Перший в Україні випускник-бакалавр із синдромом Дауна поділився планами на майбутнє. ВІДЕО

13 Липня 2019

Нещодавно лучанин Богдан Кравчук прославився на всю країну – хлопець став першим українцем із синдромом Дауна, який отримав вищу освіту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПЕРШИЙ В УКРАЇНІ: ЛУЧАНИН З СИНДРОМОМ ДАУНА ОТРИМАВ ДИПЛОМ БАКАЛАВРА

Богдан закінчив навчання у Східноєвропейському університеті імені Лесі Українки на історичному факультеті. Хлопець, зробив майже неможливе − зламав систему, відкривши шлях до навчання та повноцінного життя іншим дітям із ментальними порушеннями, − йдеться у сюжеті ТСН.

Викладачі запевняють, що Богдан − справжня ходяча історична енциклопедія: обожнює Київську Русь, Річ Посполиту та Середньовіччя.

Про незвичайного талановитого лучанина, який читати навчився раніше, ніж говорити, широкому загалу стало відомо ще два роки тому. Тоді Богдан за власною ініціативою разом зі своєю викладачкою почав проводити екскурсії рідним містом.

«Перед кожною сесією я переживала, перед заліком я переживала, курсову здає – я ніч не сплю», – пригадує мама хлопця.

Хоча раніше про вручення диплому мама Богдана могла лише мріяти, сьогодні жінка занепокоєна майбутнім життям сина. А хлопець тим часом вже планує знайти роботу.

«Поки що не знаємо, де ми будемо працювати. Прохання до місцевих органів влади, щоб допомогли нам з працевлаштуванням. Я об’єктивно дивлюся на свою дитину. Я знаю, що він не зможе працювати вчителем. Але він зміг би проводити презентації, віртуальні екскурсії Луцьком. Ми будемо пробувати і шукати своє місце. Сподіваюся, що Богдан знайде застосування своїм знанням з історії у роботі», – каже мама хлопця.

Про що розповідали Богдан та Євгенія Кравчук в ефірі ТСН – дивіться у відео:

0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter