Перший в Україні: лучанин з синдромом Дауна отримав диплом бакалавра

12 Липня 2019

Лучанин Богдан Кравчук став першою в історії України людиною з синдромом Дауна, яка успішно завершила навчання у виші й отримала ступінь бакалавра.

Про це написала на своїй фейсбук-сторінці представниця Інституту національної пам'яті у Волинській області Леся Бонадрук.

«Пам'ятаю, як 5 років тому ми з його мамою Євгенією Кінах боролися за його право на вищу освіту. Виявилося, що радянську норму з 70-х років про заборону на вищу освіту людям з особливими потребами можна побороти сучасними підходами до освіти. Велике дякую міністру освіти Сергію Квіту та його заступнику Павлу Полянському, які зрозуміли і підтримали право особливих дітей на вищу освіту. Щиро дякую деканові історичного факультету СНУ Анатолію Георгієвичу Швабу і викладачам! Ви чудові професіонали, бо добре навчали і були вимогливими та справедливими», – прокоментувала жінка.

Всі 5 років, як пише пані Леся, Богдан старанно вчився. Інколи навіть краще, ніж його одногрупники.

Його любов до історії та особливе відчуття відповідальності допомогли йому пройти цей нелегкий шлях. Зараз викладачі щиро сподіваються, що Богдан зможе знайти роботу за фахом та самостйно заробляти кошти на своє прожиття.


2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter