Не тільки пневмонія: волинський лікар назвав три головних ознаки коронавірусу. ВІДЕО

31 Травня 2020

Клінічними проявами COVID-19 є не тільки пневмонія, запевняє кандидат медичних наук, завідувач пульмонологічного й інфекційного №2 відділень Волинської обласної клінічної лікарні Олег Яковенко.

Медик каже, що окрім двобічної пневмонії, яка розпочинається з проявів гострої респіраторної інфекції, як правило, всі пацієнти мають і позалегеневі, позареспіраторні клінічні прояви. Найчастіше – це кишкові розлади, так звана вірус-асоційована діарея (пацієнти часто ходять в туалет, мають рідкий стілець та інші гастроінтестинальні прояви – біль у животі, нудота, блювота).

Окрім того, дуже часто спостерігаються неврологічні клінічні прояви – втрата нюху, смаку; полінейропатія – затерпання кінцівок.

Також нерідко з'являється загрудинний біль стенокардитичного характеру, який потрібно розрізняти з гострим коронарним синдромом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «ЦЕЙ ХИМЕРНИЙ КОРОНАВІРУС»: ВОЛИНСЬКИЙ ЛІКАР ПРО «ПІДСТУПНІСТЬ» COVID-19

Може вперше діагностуватися цукровий діабет або на фоні важкої пневмонії він стає декомпенсованим.

За період спостережень волинські медики зробили висновок, що у хворих на коронавірус часто зустрічається така «тріада» ознак: на фоні загального нездужання з'являються респіраторні симптоми, кишкові розлади, втрата нюху чи смаку (або і нюху, і смаку).

«Така "тріада" дає змогу запідозрити коронавірусну інфекцію. Потрібно негайно дистанційно звертатися до лікаря загальної практики сімейної медицини. Якщо ж вже є ознаки порушення свідомості або дихальної недостатності, потрібно викликати екстрену медичну допомогу за номером "103"», – зазначив Олег Яковенко.

2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter