Нам можна: чому «Гандон!» тепер звучить гордо

12 Липня 2019

«Таблоїд Волині», який пильно слідкує за інфополем країни, продовжує рубрику «Нам можна», присвячену дивним новинам «серйозних» ЗМІ.

Українскі суди часом розглядають досить веселі справи і виносять несподівані вироки.

Близько місяця тому Київський апеляційний суд не визнав винним громадянина, який звернувся до мера міста Тетіїв словом «гандон», пише «Судовий репортер».

Справа почалась ще у квітні цього року, коли під час громадського зібрання щодо зариблення річки Роська держпідприємством «Сервіс» за ініціативою Тетіївської міськради. Зібрання відбувалося на вулиці, і громадяни висловлювали свою незгоду з діями міського голови. Один з присутніх, Ігор Савлук, вказавши на міського голову, Руслана Майструка, заявив:

«Отакі гандони пишуть брехню!».

У травні Тетїівський райсуд чоловіка визнав винним у дрібному хуліганстві і оштрафував на 51 гривню.

Втім, Ігор Савлук себе винним не визнавав і переконував, що мав на увазі французького письменника-фантаста Іва Гандона, тому це не може бути образливим нецензурним словом. Але тоді суд такі пояснення до уваги не взяв, мотивуючи тим, що термін «гандон» має кілька значень, в тому числі і вживається як образа щодо осіб чоловічої статі.

Чоловік подав апеляцію, і згодом Київський апеляційний суд, після того, як спеціально переглянув відео сутички, дійшов висновку, що фразою «гандон» в контексті розмови чоловік дійсно порівняв мера з французьким письменником-фантастом Івом Гандоном, оскільки вважав, що той розказує фантастичні речі.

Апеляційний суд зазначив, що суд першої інстанції не врахував, що вислів не був пов’язаний з явною неповагою до інших громадян, оскільки вони повністю його підтримували і навіть активно захищали, коли мер хотів його штовхнути.

Суд не побачив доказів того, що чоловік словом «гандон» хотів образити мера, а не просто згадав прізвище французького письменника-фантаста.

Таке рішення суду може стати прецедентом, і дехто з волинських чиновників та депутатів зможе почути від громадян прізвище францукзького письменника за свої фантастичні обіцянки.


2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter