На Волині стартував фестиваль тюльпанів. ФОТО

30 Квітня 2019

Текст і фото: Аліна ХОЛБАН

Поблизу села Свидники, на 36 кілометрі траси Луцьк–Ковель, стартував фестиваль «Волинська Голландія».

Попри погану погоду, відкриття фестивалю видалося вдалим. Ще у першій половині дня на території зібралося чимало людей, на вході постійно зростала черга за квитками, а вздовж траси з’являлися все нові і нові автомобілі. Деякі відвідувачі завбачливо вдягнули гумові чоботи та дощовики. А тим, хто не врахував погодних умов, на вході видавали пакети, які можна було зав’язати поверх взуття.


«У таку погоду могли приїхати тільки справжні поціновувачі тюльпанів. Можна засновувати клуб квітникарів-екстрималів», – жартує засновник квіткового господарства «Лілі-Лайн» Олександр Подзізей. – «Наші погодні умови передбачити доволі складно. І перенести фестиваль також неможливо, адже через пару днів тюльпан вже не буде мати такого вигляду. Тому любителям квітів радимо взяти дощовичок, вдягнути гумові чоботи і приїжджати насолоджуватися красою».

Цьогоріч на полі площею 2 гектари представлені понад 350 сортів тюльпанів – на 58 сортів більше, ніж минулого року.


На свято квітів, яке компанія «Лілі-Лайн» влаштовує вже вдруге, з’їжджаються люди не тільки з області, але і зі всієї країни.

«Лілі-Лайн є експортером і виробником, що представляє голландські квіти на Волині. Ми не тільки вирощуємо та розмножуємо рослини, але і продаємо цибулини. Всі сорти тюльпанів квітнуть більш-менш одночасно – протягом двох тижнів. Тому на фестивалі представляємо саме їх», – розповідає Олександр Подзізей.


На території фестивалю відвідувачі можуть не тільки помилуватися красою квітів та зробити пару знімків біля оригінальних фотозон, але і перекусити на фуд-корті та придбати рослини та насіння у зоні торгівлі. До речі, купити можна і тюльпани, що працівники зрізають в полі.

Одна з цьогорічних цікавинок – ексклюзивний сорт тюльпанів «Victoria`s secret». Нажаль, у зв’язку з похолоданням, сьогодні цей сорт ще не розквітнув, проте організатори очікують цвітіння вже найближчим часом.


Інші ж сорти добре адаптувалися до непередбачуваного волинського клімату. «Загалом ми намагаємося відбирати сорти, придатні до наших погодних умов. Єдиний додатковий захід, який ми здійснюємо – восени утеплюємо ґрунт соломою, щоб цибулинка не вимерзла», – розповідає директорка з виробництва «Лілі-Лайн» Тетяна Пашковська.

Фестиваль «Волинська Голондія» триватиме ще два дні – 1 та 2 травня. Територія відкрита для відвідування з 10:00 до 18:00.


***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter