На Волині водій хотів вигнати з автобуса школярку, яка розплатилася монетами
У Нововолинську хамовитий водій маршрутки №6 відмовився від монет, якими платила школярка
03 Жовтня 2020
Успішно!
Колекціонування стародавніх монет — це не просто захоплення, а справжнє мистецтво
Колекціонування стародавніх монет — це не просто захоплення, а справжнє мистецтво. Воно об’єднує професіоналів та тих, кому просто подобається таке заняття. Зовсім необов’язково мати в колекції надто дорогі екземпляри, головне, щоби вони були різноманітними. І допоможуть у цьому монети Німеччини, адже історія цієї країни насичена подіями.
У різні проміжки часу в країні випускалися різноманітні гроші. Серед найвідоміших із них:
Для карбування використовувалися мідь, бронза, нікель, срібло, золото та інші метали та сплави.
У грошовій системі виділяють кілька значних періодів. Насамперед це:
Щодо особливостей грошей кожного з них розповімо далі. .
У роки Середньовіччя Німеччина була феодальною державою. Звісно, така форма правління позначилася і на зовнішньому вигляді грошей: на них зображували феодалів, родинні герби.
Монети епохи Реформації змінили свій зовнішній вигляд. Більше уваги під час оформлення приділялося релігійним символам. Період об’єднання Німеччини залишив на грошах національні символи та імператорські емблеми.
У часи між І та ІІ Світовими війнами гроші стали елементом пропаганди. На монетах містилися зображення, на яких акцентувалася національна гордість та ідеологічні принципи.
Гроші ФРН і НДР прийшли в обіг після розподілу Німеччини за результатами ІІ Світової війни. Монети ФРН були кращої якості, порівнюючи з грошима НДР. Їх карбували не з розповсюдженого алюмінію, а з нікелю.
Звісно, у Німеччині монети випускаються і зараз. Це євро, які також можуть стати окрасою колекції. Щорічно, починаючи з 2012 року, монетні двори країни представляють колекційні євро (одну монету на рік).
Купити або продати предмети колекціонування та монети Німеччини завжди зручно за допомогою інтернет-магазину «Монітекс». Крім того, тут завжди можна отримати допомогу в оцінюванні певного експоната.