Пізно ввечері: у центрі Луцька молодь святкувала День знань. ВІДЕО
За словами очевидців, молодь відзначала початок навчального року.
02 Вересня 2024
Успішно!
У Луцьку презентували міжнародний глянцевий журнал «ЗАРАЗ»
Текст і фото: Оксана ФЕДОРУК
У Луцьку презентували міжнародний глянцевий журнал «ЗАРАЗ».
Презентація журналу, над яким працювала луцька та сєвєродонецька молодь, та зустріч із командою авторів відбулася у SkyBar.
20 учасників проекту «Наше майбутнє» протягом 17 днів готували друковане видання на 170 сторінок, яке поєднало географічно далекі міста Луцьк і Сєвєродонецьк. За час проекту написали понад 20 історій про життя, мрії, сподівання різних українців. Їм допомагали 10 професіоналів візуального сторітелінгу з Німеччини – професійні європейські редактори, фотографи, дизайнери.
Проект здійснився німецькою медіаорганізацією FROH! у співпраці з українськими партнерами ГО «Молодіжна Платформа» та ГО «Центр Візуальної Освіти» з Луцька та ГО «Сєвєродонецька молодіжна рада».
А його ініціатором стала Ірина Єрошко з Луцька, засновниця ГО «Центр Візуальної Освіти», яка деякий час вчилася в Австрії на фотографа. Подібні затії вже організовувалися в Грузії, Молдові, Росії.
«Я була на одному із воркшопів, який організувала німецька медіаорганізація FROH!, і в мене виникла ідея зробити щось подібне в Україні. Метою проекту було не об’єднати схід і захід, я не можу сказати, що вони розділені, а більше зламати стереотипи, сформувати зв’язки між двома куточками країни та познайомити їх ближче. Наша транспортна система, на жаль, не дозволяє зручно і часто їздити один до одного, але ніщо не поєднує так класно, як створення журналу за два тижні», – розповіла дівчина.
Назву глянцю придумали в кінці, коли всі статті були написані. Чому «Зараз»? Бо, як розповіли його автори, все, що в нас є, - це зараз, і ми відповідальні за те, як ми його проживемо. Все, що в нас є – це знання і стосунки. Також слово «зараз» виглядає гарно візуально – воно пишеться однаково з двох сторін.
Журнал двомовний – написаний українською та англійською. У ньому хотіли підкреслити подібність між двома містами, шукаючи невидимі нитки історій між ними.
«Ми розмовляли з колишнім ув’язненим, який перекривав старі татуювання новими, і зустріли переселенців, які намагаються розпочати соціальний клуб у закинутому кінотеатрі. Ми розпитували дітей, що вони хочуть зберегти для наступного покоління, та ознайомилися із загальнонаціональною шкільною реформою. Ми розмовляли з «майданівцями» про те, як Євромайдан змінив їхнє життя, запитували вагітних жінок що вони бажають у майбутньому для своїх дітей, та вели бесіду з шеф-кухарем про їжу майбутнього», – йдеться у передмові.
Цей журнал – зерно, яке висадила молодь, щоб показати різні історії людей, які вирішили залишитися в Україні. Він показує, що кожен може побудувати своє життя, якщо шукає можливості, а не виправдання.
Після офіційної презентації спілкування продовжилося за неформальним фуршетом. Запрошені гості отримали перші ексклюзивні примірники журналу.
Передрук без згоди «Таблоїда Волині» заборонений