«Моя маленька капустиночка»: що ви могли не знати про королеву Єлизавету

09 Вересня 2022

Вчора, 8 вересня, світ сколихнула сумна звістка – у віці 96 років померла британська королева Єлизавета II.

Ця жінка була не лише гідною монархинею, а й дуже цікавою та неординарною особистістю. Пропонуємо вам переглянути цікаві факти, зібрані ТСН, які покажуть її з нового боку

Народилася Єлизавета ІІ 21 квітня 1926 року в лондонському районі Мейфер в резиденції графа Стратмор на Брютон-стріт, будинок № 17. Сьогодні на стіні цього будинку встановлена меморіальна дошка з інформацією про те, що саме в цьому будинку народилася королева Британії, яка нині править.

Читай також: 35+ ВІДТІНКІВ КОРОЛЕВИ: НАЙЯСКРАВІШІ ТА НАЙДИВНІШІ ВБРАННЯ ЄЛИЗАВЕТИ ІІ. ФОТО

Єлизавета II була третьою в черзі претендентів на корону. Її дядько – Едуард VIII, який зрікся престолу, принц Альберт (батько Єлизавети) став правити під іменем короля Георга VI. Після смерті батька 1952 року Єлизавета II зійшла на трон.

Шлюб королеви та її чоловіка Філіпа тривав довше, ніж шлюби інших коронованих осіб. Єлизавета і Філіп одружилися 20 листопада 1947 року і восени 2020 року відсвяткували 73-гу річницю від дня весілля. У квітні 2021 року герцог помер, не доживши до свого 100-річчя лише три місяці.

Принц Філіп все життя називав свою дружину "моя маленька капусточка". Втім, Філіп, який відомий своїм тонким почуттям гумору, від першої зустрічі підкорив її серце і кажуть, принцеса Єлизавета сама попросила його з нею одружитися.

Королева обожнює собак породи коргі. У Єлизавети II було понад 30 вихованців цієї породи. Також королева сама вивела нову породу собак, яка називається доргі – це змішані породи такси і коргі. Крім коргі і доргі, вона виховувала ще лабрадорів і кокер-спанієлів. Коли її дорогий чоловік в березні 2021 року був чотири тижні в лікарні, королеві подарували два нових цуценя – коргі і доргі.

Єлизавета II підтримувала британських дизайнерів: вона носила не тільки одяг, зшитий на замовлення, але й досить часто з'являється перед підданими у вбранні від Alexander McQueen, Parvin Stewart і Angela Kelly.

У Єлизавети II ніколи не було проблем з «неслухняним» вбранням. Річ у тому, що в подоли її спідниць і суконь були вшиті невеликі важки, які не дозволяють краю одягу підійматися занадто високо.

Під кінець Другої світової війни Єлизавета вступила на військову службу – з лютого 1945 року вона пройшла підготовку у військово-транспортному тренувальному центрі та отримала кваліфікацію механіка-водія, а разом з цим – молодше офіцерське звання. Тривалий час вона залишалася єдиним членом королівської родини, яка має за своїми плечима службу в армії.

Королева завжди снідала о 8 ранку, їй подавали чай "Ерл Грей" і трохи випічки в спальню. Так починався день Її Величності, в організації якого брали участь не менше сотні осіб.

Свого першого поні Єлизавета отримала в подарунок від дідуся, коли їй було 4 роки. Відтоді королева була закохана у коней і кінні перегони, навіть у поважному віці іноді їздила верхи.

Єлизавета II – єдина британка, у якої не було паспорта і автомобільних прав. Але це не заважало їй самій водити свій Range Rover.

2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter