Митрополит Михаїл хоче «переставити» Тараса і Лесю

26 Вересня 2020

В обласному центрі Волині священники пропонують поміняти місцями пам'ятники Тарасу Шевченку і Лесі Українці.

Лист на ім'я виконувача обов'язків голови Луцької міської ради Григорія Пустовіта від митрополита Луцького і Волинського Михаїла надійшов 24 вересня, інформує сайт «Вісник» з посиланням на депутата Луцькради Павла Данильчука.

«Багато років і доволі часто ми чуємо здивування як лучан, так і гостей міста, що пам’ятник Лесі Українці стоїть навпроти Волинського академічного облмуздрамтеатру ім. Т.Шевченка, а Шевченкові – навпроти головному корпусу Волинського національного університету ім. Лесі Українки», – йдеться у зверненні.

У ПЦУ переконані, що невідповідність розміщення монументів – очевидна. Священники зауважили, що існує декілька варіантів вирішення цього питання: перейменувати Театральний майдан на майдан Лесі Українки, а центральний парк міста назвати на честь Шевченка; змінити назви драмтеатру та університету на відповідні до пам'ятників, розташованих поруч з ними.

Втім, оптимальним варіантом митрополит Михаїл вважає «переставити пам’ятники місцями». Здійнити це, на його думку, найкраще до 150-ліття з дня народження Лесі Українки, тобто, до 25 лютого 2021 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «СЬОГОДНІ ЛЕСЯ ТАКА»: У ЦЕНТРАЛЬНОМУ ПАРКУ ЛУЦЬКА ВКОТРЕ ПЕРЕФАРБУВАЛИ ПАМ'ЯТНИК. ФОТО0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter