Митроплит Михаїл побував у Києві на Помісному Соборі ПЦУ. ФОТО

28 Липня 2023

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл побував у Софіївському соборі у Києві, де відбувся Помісний Собор Православної Церкви України.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Волинської єпархії ПЦУ.

Окрім владики на Соборі були: від кліриків єпархії – канцлер протоієрей Миколай Цап; від чернецтва – декан монастирів архімандрит Костянтин (Марченко); від духовних шкіл – ректор Волинської православної богословської академії протоієрей Володимир Вакін; від мирян – Роман Цап.


«Перед початком Собору у Малій (Теплій) Софії за участі делегатів було звершено Божественну літургію. Помісний Собор заслухав доповідь Предстоятеля, розглянув низку актуальних питань з життя Церкви та схвалив відповідні рішення, серед яких:

1. Затвердити Постанову Архієрейського Собору ПЦУ про календарне питання та остаточно схвалити перехід на Новоюліанський календар з 1 вересня цього року, зберігаючи за парафіями та монастирями, які цього бажають, право використовувати старий (юліанський) календар.

2. Затвердити прийняті Священним Синодом та Архієрейським Собором нашої Церкви рішення, ухвалені за час від Об’єднавчого Собору, відображені у відповідних синодальних документах і соборних постановах, в тому числі судові діяння.


3. Засвідчити бажання і готовність нашої Помісної Церкви вести діалог, мета якого – досягнення єдності українського Православ’я навколо Київського престолу на засадах Томосу про автокефалію та згідно з принципами, які раніше вже були подані Архієрейським Собором.

4. Підтримати, як це вже зробив Архієрейський Собор, Предстоятеля ПЦУ в питанні незалежності Церкви від зовнішніх впливів на церковне життя і церковне управління.

Також делегати ухвалили й інші рішення, з якими детальніше можна ознайомитися на сайті pomisna.info.

Помісний Собор Православної Церкви України є вищою владною соборною інституцією, що представляє церковну повноту: мирян, чернецтво, духовенство та єпископат з усіх куточків України.

За Статутом нашої Церкви Помісний Собор скликається Предстоятелем раз на п’ять років. Оскільки поточний рік є п’ятим від часу проведення попереднього Собору, то Священний Синод і Архієрейський Собор ухвалили рішення провести його напередодні 1035-ї річниці Хрещення України-Руси, – попри всі труднощі й небезпеки, пов’язані з триваючою повномасштабною російською агресією», – йдеться у дописі.1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter