«Ми не прощаємося», – керівник Волинського народного хору Олександр Стадник

04 Липня 2022

Нещодавно Волинський народний хор завершив 44-й концертний сезон благодійним виступом на підтримку ЗСУ.

З цієї нагоди художній керівник колективу Олександр Стадник опублікував фейсбук-допис про нинішні виклики, проблеми та діяльність хору, пише «Район.Горохів».

«З початку війни нас на декілька місяців відправили в так званий простій, а потім навіть виникала ідея у деяких можновладців взагалі припинити наше існування у зв'язку з «військовим станом» і неможливістю ніякого фінансування і, як сказав один з чиновників від культури (до речі, яких цей простій якось оминув) – «Не до культури зараз. Сидіть собі вдома, або співайте волонтерськи».

Ми це й робили. Не поїхали за кордон під виглядом збирати гроші на армію (хоча були такі пропозиції і ми відмовились прекрасно розуміючи, що це все велика «піарфікція» і тільки ще один тягар для наших закордонних друзів, які й так робили і роблять все можливе як для біженців з України, так і для самої країни).

Ми не поїхали співати для тих, хто виїхав, а залишились тут. Підтримати тих, хто залишився, а, особливо тих, хто з найбільш постраждалих регіонів України не зміг виїхати за кордон, а оселився у нас на Волині.

Понад 30 років ми не мали можливості нести людям на сході і півдні країни українську культуру і пропагувати українське народне мистецтво через відверте небажання держави фінансувати такі проекти. Комусь було дуже вигідно, щоб там була одна «россия» з її «исконно русской культурой» і її псевдоукраїнськими придатками у вигляді «таисеповалиевско - анилораковско – наташекоролёвского» і т.д, і т.п. розливу, або геть злюмпенізоване поняття так званої української «хохляцької» культури у вигляді всіляких «батальйонів» і інших «поплавків»...

З'явився шанс показати цим людям, що є інша, справжня українська народна культура - культура народної пісні, музики, танцю... От тому ми й залишились в Україні і ні на один день не зупиняли свою роботу.

Відтворили і записали більш як півтора десятка аудіо та відео версій українських патрітичних пісень періоду визвольних змагань українського народу, які практично не звучали протягом останнього століття, намагались показати глядачам сучасне прочитання таких незаслужено забутих митців української культури як І. Багряний, Б. Лепкий, М. Курах, М.Гайворонський, С.Чарнецький І.Петришин, Г. Китастий та інші (все можна побачити і почути на наших інтернетсайтах, а також в youtube та інших соц.мережах), а також створили нову концертну програму "Вперед, соколи!" та провели з нею велику кількість благодійних концертів як для українських воїнів, так і для інших громадян нашої країни.

І ми не прощаємось. Ми тут. Ми працюємо далі. І будемо робити все, що в наших силах, для загальної ВЕЛИКОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПЕРЕМОГИ!»

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter