Меморіал – не спортмайданчик: лучанку обурила поведінка молоді. ФОТО

23 Жовтня 2020

Мешканку обласного центру Волині обурило те, що Меморіал Вічної Слави у Луцьку молодь використовує у якості спортмайданчика, а влада міста не звертає на це уваги.

Свій пост Марина Мисюк розмістила у фейсбук-спільноті «Луцьк» у п'ятницю, 23 жовтня.

Далі подаємо допис лучанки без змін:

«28 жовтня – 76-а річниця вигнання нацистських окупантів з України. В цей день вшановують українців, які віддали життя, виганяючи нацистських окупантів, будучи в лавах Червоної армії або Української повстанської армії.

Цитую матеріал з української (!!!) Вікіпедії: "Меморіал Вічної Слави – меморіальний комплекс у Луцьку, що увічнює пам'ять волинян, загиблих у ході захисту території України. Заснований у 1976 році як меморіал, присвячений визволенню Волині від німецько-фашистських загарбників. З часом на ньому встановлено пам'ятники ліквідаторам аварії на ЧАЕС, жертвам нацизму, комунізму та депортацій, особам, загиблим під час Революції гідності, АТО й ООС та інші монументи, пам'ятні знаки та плити. Комплекс має статус пам'ятки історії та культури національного значення".

Останнім часом частенько прохожу Меморіалом Вічної Слави у другій половині дня і бачу одну й ту саму картину, яка особисто мене просто обурює. Центральний монумент – обеліск з бронзовою скульптурою Матері-Батьківщини, перед яким розташовано вічний вогонь. І цей "майданчик" перетворився просто на банальний спортивний. Колись бачила картину: юні спортсмени відпочивають, лежачи самісінько біля "Вічного вогню". Розкидані речі, сміття. Вони стрибають по тих плитах на велосипедах і роликових дошках. І чому вони потім руйнуються, ці плити, здогадатися важко, напевно…

Мене цікавить: чи існує якійсь контроль з боку влади на Меморіалі Слави? Чи звичайні громадяни повинні робити цим підліткам зауваження і вислуховувати матюки у відповідь? Може, нарешті, потрібно батьків штрафувати за це знущання з пам’яті про загиблих, з почуттів волинян, для котрих це місце – МЕМОРІАЛ!

Це фото зробила вчора. Чіткість погана, бо були вже сутінки», – написала лучанка.
8
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter