Луцькій школі №16 просять надати статус ліцею

26 Травня 2022

Луцькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №16 просять надати статус ліцею.

Відповідну петицію зареєструвала 26 травня Надія Вітер, передає Конкурент.

З її слів, рішенням Луцької міської ради затверджено, що Комунальний заклад «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 16 Луцької міської ради» з 01.08.2023 буде належати до типу Комунальний заклад середньої освіти «Луцька гімназія № 16 Луцької міської ради». Це означає, що діти будуть навчатись лише до 9-го класу. Відтак, надалі батьки змушені будуть шукати навчальні заклади типу ліцею поза територією мікрорайону Вересневе, а діти, відповідно, добиратися громадським транспортом, який не забезпечує зв'язок з усіма мікрорайонами міста. Найближчий ліцей, як зазначила жінка, розташований на відстані 6,5 км у мікрорайоні Гнідава, який не забезпечить всіх охочих навчальними місцями.

Також жінка зауважила, що проєкт рішення міської ради був ухвалений без проведення громадських обговорень.

«Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної освіти», який був підписаний 06.08.2021 Президентом України Володимиром Зеленським, скасовувано норму про обов’язковий набір 50 учнів у десяті класи ліцею, головна вимога – два класи, а в них може бути й по 5 дітей. У законі йдеться про необхідність створення ліцеїв з широкою географією, щоб було зручно добиратися учням до місця навчання. Зацікавлені батьки не лише цьогорічних учнів 9-х класів, але й молодших класів, оскільки потреба в 10-х класах саме в нашому навчальному закладі дуже актуальна. Просимо підтримати цю петицію заради майбутнього наших дітей», – йдеться у повідомленні.

Аби петицію розглянула місцева влада, вона має зібрати не менш ніж 300 голосів. До завершення голосування залишилося 14 днів.

2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter