Луцький художник розкритикував новий мурал на Гулака-Артемовського

30 Листопада 2020

Луцький вуличний художник Андрій Кальков розкритикував новий стінопис, що нещодавно з'явився на одному з будинків вулиці Гулака-Артемовського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА ОДНОМУ З ЛУЦЬКИХ БУДИНКІВ З'ЯВИВСЯ ПАМ'ЯТНИЙ МУРАЛ. ФОТО

Допис художник опублікував на своїй фейсбук-сторінці.

«Майже всі українські муралісти, монументальна праця яких заслуговує поваги, пройшли довгий шлях перед тим як почати опановувати публічний простір. Починався він десь на заброшках та стінах вздовж залізничних колій, при тому, рухали цим ділом любов до графіті, стрітарту та невпинне бажання розвиватись. Паралельно цьому молоді люди вчилися в художній школі, інституті чи академії, брали приватні уроки малювання або просто рівнялися на професіоналізм уже визнаних світом муралістів. І перед першою легальною стіною в місті в кожного були чималі напрацювання у вигляді портфоліо та тонн списаних скетчбуків.

Дивлячись на це творіння у мене виникає глибокий сумнів у тому, що автор може справитись зі своїми навиками навіть на папері. Я вже не кажу про наявність концептуального змісту та авторського почерку.

Кожен досвідчений монументаліст знає, що він не може допускати помилок на стіні, в той час коли на папері чи полотні ціна виправлення буде мінімальною – то на об'єкті це вильється у відчутну втрату часу, ресурсів та матеріалів. Але це все технічні моменти.

Найбільш сумним в цій історії є те, що у молодого покоління митців чи навіть у старшого неосвіченого глядача може виникнути хибна повага до обговорюваного автора та його "творіння".

– Це ж яка велика стіна!

– Ого!

– Це ж йому не даремно довірили, дали дозвіл!

– Який молодець!

Ні, не молодець, не ого, даремно...», – написав Андрій Кальков.

2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter