Луцька ветеринарка розповіла, чи передається коронавірус від тварин

06 Березня 2020

Луцька ветеринарна лікарка Яна Коханюк пояснила, що немає даних про випадки коронавірусу в тварин, а також можливості передачі його від котів чи собак до людини.

Аргументованою думкою про це вона поділилася на сторінці у фейсбуці.

«Не думала, що стану писати такий пост. Ну але абсурдність ситуації зашкалює. З‘являється дуже багато інформації про те що начебто коронавірус передається від тварин до людей. (Відразу пишу, це НЕПРАВДА). Дійшло навіть до того що заборонили ввезення тварин. Але так, більшості важко прочитати елементарні речі про віруси у тій же Wikipedia. Якщо наші телеканали дозволяють запускати реклами, де говориться «особливо мийте руки після котів та собак, і уникайте контакту з ними». Я спробую пояснити, все якомога простіше і зрозуміліше.

Існують два основні типи коронавірусу котів, якими можуть заразитися коти і кошенята: кишковий коронавірус та коронавірус, що спричиняє інфекційний перитоніт котів (FIP). Хвороба, спричинена коронавірусом, унікальна тим, що не має перших симптомів як таких. Взагалі цей вірус дуже поширений у природі і 80% кішок живуть із ним. Потрапляючи в організм, вірус проникає в кишківник, викликає легкий пронос, після чого кішка одужує. Але у 10% тварин (із цих 80%) із поки що незрозумілих причин цей вірус мутує і викликає неадекватну реакцію імунної системи, що призводить до витоку рідини в черевну чи грудну порожнину, через що кіт помирає.

Коронавірус у собак також проявляється у вигляді ентериту (ураженням кишечника), є висококонтагіозним вірусним захворюванням (тобто тим, що легко передається) але лише від тварини до тварини. Коронавірус собак є спорідненим зі збудником котів, але НЕ ЛЮДЕЙ.

Вище є написано загальні поняття що таке коронавірус. Тепер приклади що і як у людей. Свою назву вірус отримав через кільцевидну форму та характерні вирости у вигляді зубців корони у мікроскопі. Коронавірус тварин має схожість (візуально у мікроскопі) з подібною інфекцією у людей, але кіт чи собака НЕ МОЖУТЬ стати причиною захворювання. Згідно з офіційною заявою ВОЗ, цитую: «На сьогодні НЕМАЄ даних про випадки інфекції 2019-n-CoV у домашніх тварин (собак, котів) і про розповсюдження ними вірусу». І наостанок. Обійміть своїх собак, погладьте котиків. Любові, миру і мудрості всім нам!», – бажає Яна.

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter