Луцька художниця вразила своїми творами на виставці у Данії. ФОТО, ВІДЕО

29 Червня 2022

Твори лучанки Зю Побережнюк експонуються на груповій виставці «Створити Реальність» (At skabe virkelighed) у Данії.

Відеоколажімисткині увійшли в анімаційну підбірку українських митців у галереї Læsø Kunsthal на острові Лесе. Про це журналістам «Район.Культура» розповіла сама авторка.

«Кожна людина створює власну реальність, обумовлюючи її особистим досвідом, думками та діями. Але є і реальна реальність, яка трапляється з кожним і стосується абсолютно всіх. Ця виставка представляє реалії війни у ХХІ столітті в Європі. Це відбувається саме зараз. Це стосується абсолютно кожного європейця. На виставці представлена серія відеоробіт 9 українських художників у стилі digital art. Анімований паперовий колаж і цифрова анімація. Твори створювалися в умовах війни, поєднуючи образи пережитих вражень, звуку та власних відчуттів. Вони також продовжують творити мистецтво і виражати свої почуття через мистецтво в цей важкий час смутку, завмираючи в очікуванні, коли настане мир», – розповіла кураторка виставки Тамара Палієнко.

Серед представлених відеоробіт можна побачити 4 анімації лучанки: «Я не відчуваю», «Завжди лишайся, такою, яка ти є», «Я – протитанковий їжак» та «Тривога».

«Для мене честь долучитися до цієї виставки і мати змогу розповісти данцям про те, що відбувається в Україні. Я переконана, що українців має чути увесь світ, тому зараз важливий кожен голос, який наблизить нашу перемогу. Я говорю так, як вмію – через мистецтво», – розповіла Зю.

За словами мисткині, долучитися до виставки їй запропонувала кураторка виставки та засновниця колажної майстерні CUTOUT COLLAGE STUDIO Аннет Сагаль. Окрім відеоарту, в експозиції представлені також фізичні твори митців з України та Данії.


0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter