Лучани пропонують заборонити розмовляти російською у публічних місцях

27 Червня 2022

Луцьку міську раду закликають підготувати звернення до Верховної Ради України щодо заходів, спрямованих на захист української ідентичності та проголосувати за нього.

Відповідну ініціативу лучани Андрій Тимчук, Богдан Жишко та Сергій Тимчук оприлюднили на сайті електронних петицій.

«24 лютого 2022 року російська федерація розпочала так звану «спецоперацію», яка насправді є окупаційною війною, спрямованою на загарбання території України. Ворог проголосив, що його метою є денацифікація – знищення української ідентичності шляхом заміни її російською. Такий процес ще можна назвати примусовою асиміляцією. Як вони застосовують примус, ми побачили після звільнення окупованих територій, коли увесь світ зараз жахається звірствами, які чинилися в Бучі, Ірпені, Бородянці та інших населених пунктах України.

Факторами примусової асиміляції/денацифікації є все те російське, що народ чує і бачить навколо себе: пісні, мова, газети, книги, кіно, інтернет, обслуговування покупців на ринку, театр, мова викладання в навчальних закладах тощо. При цьому національна мова потрапляє під заборону й висміювання, національні організації проголошуються «екстремістськими» і їхні члени переслідуються так, як зараз є у рф, а при союзі було й у нас.

Росія прямо проголосила, що метою війни є знищення українців, нашого національного духу. А що ж ми? Увесь світ із захопленням та подивом спостерігає, як український народ впевнено на війні нищить ворога. Ми не хочемо тримати на своїй землі імперських «скрєпів» – позбуваємося топонімів та відмовляємося від вивчення їхніх класиків. І нащось бережемо «язик».

Москва хоче мати єдиний денацифікований народ в межах власних кордонів. Вони добре знають, що єдиний народ є запорукою єдиної держави. Ми ж бачимо, що навіть на п‘ятому році війни російськомовні області на виборах більшістю обирали проросійську владу. Так, це працює, і москва добре знає, що зросійщеному народу російська влада буде ближчою. А ми можемо переконатися в цьому на сайті ЦВК.

Отже, денацифікація, цілковите винищення української ідентичності потрібне москві для остаточної окупації України. Фактори, які сприяють змосковщенню українців, становлять загрозу державній безпеці. Ми вже переросли «нерішучість підліткового періоду» і мусимо прибрати з публічного простору України державну мову рф. Адже це війна за наше право БУТИ, і все, що знищує нас, має вилучатися з України!

Якщо у когось є сумніви щодо намірів окупантів, то подивіться, як на окупованих територіях навчання стало російськомовним, українська зникла з офіційного діловодства, преси, театрів та етеру, знищуються книги та підручники українською, встановлюються радянські пам’ятники та символи.

Вимагаємо заборони на використання в публічному просторі російської мови. Більше нічого російською в теле- та радіопередачах, на концертах і від вуличних музикантів, в магазинах і на ринках, у кафе та у транспорті. Вилучити російську з освітнього процесу. Налагодити контроль, реагування на звернення громадян та відповідальність за недотримання цих норм. Порушникам передбачити вагоме покарання!», – йдеться у тексті петиції.

6
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter