Музей Корсаків відкриє найбільший художній проєкт 2023 року — «Космогонія сенсів»
Понад 500 артоб’єктів від 300 українських художників відібрали для участі в проєкті за результатами всеукраїнського опен-колу.
18 Серпня 2023
Успішно!
Лучан просять ознайомитися з конкурсними роботами і вибрати найкращу
На головній пішохідній вулиці Луцька вже певний час майоріють макети, на яких зображено роботи конкурсантів всеукраїнського закритого архітектурного бліц-конкурсу. Лучан просять обрати найкращий проект облаштування Театрального майдану.
А зробити це, начебто, можна, написавши враження чи власні пропозиції на електронну адресу управління містобудування та архітектури: [email protected]а, або ж занести свої пропозиції в письмовому вигляді до рецепції ЦНАПу (вул. Лесі Українки, 35).
«Татральний майдан – центральна площа нашого міста і нам важливо почути Ваші враження», – запевняють організатори конкурсу.
Проекти викликали багато обговорень у сомережах. Найбільш «популярною» стала архітектурно-скульптурна композиція «Серце кохання» з фонтанами та озеленням.
Дехто з лучан поділилися з «Таблоїд Волині» своїми думками щодо запропонованих варіантів реконструкції Театрального майдану.
«Декілька варіантів візуалізації концепції – плюс. Публічне представлення та обговорення – великий плюс. Деякі роботи заворожують власною наївністю та виглядом "привіт, райцентре з 90-х". Сьогодні бачила декілька разів, що найбільше людей та обговорень (в стилі стенд-ап) збирає варіант з "сердечком". Я ще з власним фаворитом не визначилася. Зараз можу чесно сказати – є цікаві проекти, в деяких – креативні елементи, але в загальному вигляді не дуже імпонує. Подивимось, який варіант оберуть лучани», – прокоментувала бізнесвумен Євпак Юлія.
«Я підтримую реконструкцію Центральної площі міста, бо, на мою думку, зараз вона не відповідає вимогам часу. Театральний майдан – важливе місце для лучан, тут перетинаються всі основні шляхи. Тут – початок пішохідної зони, що веде до Старого міста, це місце, де творилася новітня історія, де збираються мешканці під час свят чи інших заходів. Фактично, це – обличчя міста, особливо для гостей, а для лучан – серце активності.
Щодо проектів, то є цікаві, ще не вирішив особисто. Але вважаю, що по-перше це має бути з одного боку мінімалізм, щоб не було нагромаджень. З іншого боку, це має бути максимально трансформаційний майданчик, щоб можна було використовувати під різного типу події», – розповів луцький поет, громадський активіст, організатор джазових фестивалів та співвласник «Цитри» Віктор Грисюк.
«Я дуже "за" реконструкцію Театрального майдану Луцька. По суті, це дуже центове і "живе" місце рідко використовується, бо не логічне і не має ефективності для міста.
Коли я в Луцьку, то переважно працюю в центральній частині міста і точно можу сказати, що її треба звільнити від машин і зробити для велосипедів нормальні, як б навіть сказав «адекватні», велосипедні доріжки. Весь центр має бути пішохідним (за виключенням технічного транспорту). Я однозначно підтримую варіант, де є доріжки.
Далі, це – публічні місця. Дуже багато друзів із України приїздить до нас у гості і дивуються, чому так мало лавок, парклетів або просторів де можна просто посидіти і поговорити. Ми просто "проходимо" майдан куди кудись йдемо – точок тяжіння там не має. Має бути якнайбільше сучасних місць де затишно, не шумно і безпечно перебувати. Це, так звані, громадські простори і наша організація часто навіть підтримує такі соціальні проекти, адже це про спілкування, про довіру, про зв'язок людей
І фінальне – візуальний стиль. Дуже, чомусь, багато стало у архітектурі якихось кованих елементів 90-х років. Переважна частина скверів і нових локацій дещо має дизайн кінця 90-х у Європі. Я – прихильник мінімалізму, правильного світла і зелених зон. Хочу, щоб наш центр мав унікальний дизайн, як малі європейські міста, які поєднують старовину і скандинавський стиль будівництва», – прокоментував голова ГО «Молодіжна платформа», фасилітатор міжнародної програми «Активні Громадяни», директор Молодіжного центра Волині Захар Ткачук.
***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].
ще такого проекту , бездарного, НЕ БУЛО !!!!!!!
11 Листопада 2019, 19:11