Успішно!

біхелсі

Купити звичайну сім-карту чи eSIM?

Купити звичайну сім-карту чи eSIM?

В чому різниця між цими технологіями та яку карту краще придбати? Пропонуємо розібратись в перевагах та недоліках.

Все більше користувачів переходять від традиційних фізичних сім-карток на eSIM. В чому різниця між цими технологіями та яку карту краще придбати? Пропонуємо розібратись в перевагах та недоліках.

 

Що таке eSIM та в чому її плюси?

Зараз більшість операторів мобільного зв’язку пропонують купити сім карту не традиційну, а придбати номер для eSIM. Це відносно нова технологія, що передбачає користування мережею без необхідності встановлення фізичної карти в смартфон. Деякі моделі сучасних телефонів оснащені спеціальним мікрочипом, що виконує функції SIM-картки. Тобто надає доступ до дзвінків, мобільного інтернету та зберігання контактів.

Основні переваги технології — це:

  1. Захист від зношування — все необхідне вже є в смартфоні, тому користувачу не потрібно відкривати кришку або спеціальній відсік. Чіп не пошкодиться, не трісне та не може бути втраченим, адже його не потрібно діставати з девайсу.
  2. Безпека — якщо телефон викрадено, злочинець не зможе «скинути» сім-карту. За сигналом можна відстежити місцеперебування пристрою та повернути гаджет. Аналогічна ситуація із загубленим смартфоном — його легко відстежити.
  3. Велика кількість профілів — залежно від конкретної моделі пристрою та пропозицій оператора зв’язку, на одному смартфоні може бути 5 та більше номерів. Вони не будуть працювати одночасно, але користувач може легко вибрати потрібний в налаштуваннях пристрою. 

Основний недолік технологію полягає в тому, що не всі навіть сучасні смартфони оснащені таки чипом. Перевірити його наявність можна зазирнувши в інструкцію до пристрою або в налаштування. Київстар пропонує швидкий тест — просто вкажіть назву та модель смартфона в спеціальних полях на сайті та отримайте результат. 

Класична сім-картка

Фізична сім-картка — це маленький пластиковий чип з мікросхемою, який необхідно помістити в спеціальний слот в телефоні. Ця технологія використовується не перший десяток років та має низку переваг:

  1. Сумісність з більшістю пристроїв — фізичну картку можна встановити у смартфон, телефон із кнопками, планшет та деякі моделі смартгодинників. Якщо ви не маєте змоги зарядити свій девайс і необхідно здійснити терміновий виклик, можна переставити SIM в мобільний друга. 
  2. Простота використання — всі звикли до процесу встановлення сім-картки в мобільний пристрій, тому ця дія не викликає труднощів. 
  3. Збереження контактів — можна зберегти на сім-картку важливі номери. Таким чином, коли ви придбаєте новий телефон основні контакти будуть одразу доступні.

З недоліків варто зазначити можливість випадкової втрати чи псування чипа через фізичне пошкодження. Тако смартфони зазвичай оснащені максимум двома слотами під сім-картку, відповідно більше ніж 2 номери на одному девайсі бути не може.

Якщо ви не хочете вибирати і ваш смартфон підтримує технологію eSIM, придбайте одразу два номери. Один на фізичному носії, другий — для вбудованої картки.

 

Додати новий коментар