Креативні викладачі та батьки на заняттях: чим живе нова школа-ліцей у Луцьку. ФОТО

15 Серпня 2019

Текст: Аліна ХОЛБАН
Фото: «Таблоїд Волині» та офіційний сайт луцького ліцею №27

Орієнтація на європейські цінності, розширення світоглядних рамок, розвиток критичного та креативного мислення – це лише деякі з багатьох принціпів, на яких базується масштабна освітня реформа в Україні. Починаючи з 2018 року у вітчизняних навчальних закладах стартувала «Нова українська школа» (скорочено – НУШ), яка передбачає докорінні зміни в освітній системі.

Впровадження реформи співпало у часі з відкриттям у Луцьку нового навчальному закладу – КЗ «Луцький ліцей №27 Луцької міської ради Волинської області».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КВІТИ, ФОТОЗОНА, ПРИВІТАННЯ: ШВИДКИЙ ОСТАННІЙ ДЗВІНОК В ШКОЛІ-ЛІЦЕЇ №27. ФОТО

Нова школа, яка знаходиться у 55-му мікрорайоні міста, активно підхопила новітні тенденції. Як у луцькому навчальному закладі впроваджується європейські освітні стандарти – «Таблоїду Волині» розповів директор ліцею Віталій Бондар.

«Наша школа позиціонує себе як математично-інформатичний ліцей. Тому вже з перших класів ми намагаємося впроваджувати інформаційно-комунікативні технології, – каже керівник. – Зокрема, школа має власний домен, сайт, а також різноманітні гугл-додатки, за допомогою яких відбувається обмін інформацією».

Одним з найприорітетніших завдань школи директор вважає адаптацію до сучасних технологій: «зараз інформатична галузь дуже розвинена, а учень 5 класу може краще розумітися на комп’ютерах, ніж учитель – у них різні стандарти. Ми хочемо ліквідувати цю прірву. У нас кожен викладач має ноутбук та доступ до інтернету, вивчає ІКТ та працює над собою».

Орієнтованість на сучасні інформаційно-комунікативні технології вимагає і особливого матеріального забезпечення, тому луцький ліцей відрізняється і великою кількістю мультимедійної техніки – майже в кожному кабінеті розміщені інтерактивні проектор та дошки. Також в закладі є два мультиборда.

Друга важлива складова нової системи шкільної освіти – розвиток критичного мислення та активний діалог між учасниками навчального процесу. Виховання майбутніх відповідальних громадян, орієнтованих на загальноєвропейські цінності та здатних до інноваційного мислення починається ще змалку. Так учні початкових класів школи №27 розкривають творчий потенціал та вчаться висловлювати власну думку у спільних бесідах, а отримані теоретичні знання одразу використовують на практиці.


Слід зазначити, що в рамках НУШу будь-хто з викладачів може взяти на себе ініціативу та запропонувати свої ідеї щодо нових методик у вихованні. Наприклад, керівниця 3-В класу Оксана Миколаївна Словік створила власний метод «приборкання» непосидючої малечі під час перерв: завдяки малюнкам-ребусам на підлозі шкільного коридору дітям завжди є чим зайнятися в позаурочний час.


Віталій Бондар зазначає, що деякі концептуальні положення, які лягають в основу одинадцяти компетентностей «Нової української школи» вже частково впроваджувалися викладачами ще до 2018 року: «наприклад, на уроках історії підключали критичне мислення – від учня вимагали не тільки завчати параграфи підручника, але і висловлювати власну думку з приводу отриманої інформації».

Також одним з основоположних принципів, який українські школи перейняли від своїх європейських колег, є педагогіка партнерства, яка передбачає повноцінний тристоронній діалог «учень–викладач–батьки». Згідно з цим положенням, батьки разом із дітьми та працівниками школи мають брати активну участь у житті навчального закладу.

«Батьки наших учнів – не просто люди, які нагодують та відправлять до школи: ми активно залучаємо їх до освітнього процесу. Вони можуть сидіти на занятті, а також обов’язково відвідують виховні години та різноманітні заходи», – розповідає Віталій Бондар.

«Кидати дитину на призволяще не можна ні в першому, ні в одинадцятому класі. ЇЇ треба контролювати, тоді буде результат», – запевняє директор.

До слова, батьки учнів школи №27 не просто цікавляться освітнім процесом, а здійснюють свій внесок у процвітання закладу. Так, перед початком нового навчального року, мама одного зі школярів створила неймовірне панно у класі іноземних мов.

Одне з соціально важливих надбань європейської шкільної освіти – інклюзивне навчання дітей з особливими потребами та їхня подальша адаптація у суспільстві. Віднедавна особливу увагу до цієї теми приділяють і в українській освіті. Зокрема, будівля луцького ліцею обладнана пандусами, ліфтом, спеціальною вбиральнею та іншими пристосуваннями для комфортного навячання всіх учнів.



Як бачимо, європейські освітні стандарти успішно реалізуються на базі КЗ «Луцький ліцей №27 Луцької міської ради Волинської області». Яких результатів досягатиме прогресивний луцький заклад надалі – покаже час.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter