Комфортна неволя: у луцькому СІЗО відкрили платну камеру. ВІДЕО

13 Серпня 2020

У Луцькому слідчому ізоляторі відкрили двомісну платну камеру підвищеного комфорту. У камері площею 15,5 м2 є телевізор, холодильник, електрочайник, мікрохвильова піч, окремі душ і туалет. Вартує таке «задоволення» 300 гривень за добу з людини.

Про це йдеться у сюжеті 12 каналу.

На відміну від звичайної камери, у платній – незакріплені ліжка, стільці та стіл, є шафа та книжкова полиця, побутова кухонна техніка, розповів начальник Луцького слідчого ізолятора Сергій Киреєв.

Ще одна перевага – окремі душ, туалет і навіть бойлер. Для порівняння: в’язні СІЗО, які сидять у звичайних камерах, мають лише один банний день на тиждень

Вартуватиме така камера 300 грн за добу з людини. За тиждень – 2 тисячі гривень. За місяць акційна пропозиція – 2 300 грн.

«Це низька ціна, тому що ціни набагато вищі, наприклад у Хмельницькому СІЗО, де ціна сягає 4 тисяч за місяць. Ціна визначалася з Міністерством юстиції згідно з коефіцієнтом регіональності. Бралася до уваги кожна область окремо, дивилися квадратуру камери, наповненість засобами», – повідомив Сергій Киреєв.

В’язні із платної камери матимуть таке ж дозвілля, як і ті, хто сидить у звичайній. Так само не можуть користуватися зв’язком і інтернетом, матимуть такий же графік побачень.

Головна ж відмінність – перебувати у платній камері не зможуть рецидивісти та люди, звинувачені у важких злочинах.

«Ця камера розрахована на осіб, які вчинили нетяжкі злочини або злочини з необережності. Тобто, особи, які фактично не мають кримінального минулого», – каже начальник СІЗО.

Разом із запуском камери стартує ще одна послуга: можна купити сертифікат на перебування у такій камері для людини, яка вчинила злочин.

«Сертифікат діє пів року. Вартість його така сама, як і вартість камери», – повідомив Сергій Киреєв.

Заселити цю камеру або придбати сертифікат на перебування можна вже від сьогодні, 13 серпня. Якщо попит на таку камеру буде, з часом обіцяють облаштувати додаткову.

Детальніше – у відео:

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter