Гадаєш, добре було б мати лише один засіб для прання та очищення кількох різних поверхонь у домі? Ти здивуєшся, але він насправді існує. Це кисневий порошок, принцип дії якого полягає у виділення молекул активного кисню при контакті з водою. Ця речовина окислює забруднення, що призводить до їх розпаду на частки, які легше видаляються та промиваються. Такий процес здатний вплинути на деякі бактерії, гриби та інші мікроорганізми, тому можна зробити висновок про здатність засобу до знезараження.
Хочеш дізнатися, як користуватися кисневим порошком та навчитися використовувати всі його можливості? Тоді читай далі!
5 способів використання кисневого очисника
Для початку роботи цей засіб просто потрібно змішати з водою. Завдяки цьому порошкоподібна консистенція перетворюється на унікальний за своїми властивостями розчин, здатний видаляти різноманітні типи забруднень. Ось лише декілька способів його застосування:
- 1. Прання речей. Засіб можна використовувати як підсилювач для відбілювання та освітлення білизни (білих і кольорових тканин), а також виведення плям. Його можна додавати до звичайного прального засобу або просто покласти до барабана машинки. Крім того, кисневий порошок підходить для попереднього замочування речей та точкової обробки забруднень.
- 2. Очищення та дезінфекція туалету та ванної. Розчин кисневого порошку потрібно вилити чи розпилити на забруднені ділянки. Після цього поверхню варто залишити «відкисати» на декілька годин або навіть на ніч. Не забудь почистити щіткою перед змиванням.
- 3. Миття плитки та швів. Для цього тобі потрібно розвести невелику кількість порошку до стану пасти та протерти нею шви, використовуючи губку, ганчірку чи навіть стару зубну щітку. Залиш засіб працювати на 10 хвилин, після чого змий його теплою водою.
- 4. Прибирання кухні. Пастою, що приготована з кисневого порошку, можна швидко почистити різні типи поверхонь. Ним миють посуд для приготування їжі та сервірування столу, розчином протирають вміст холодильника та кухонні стільниці. Засипавши декілька ложок засобу та заливши всередину гарячу воду, можна прочистити злив раковини.
- 5. Очищення веранди та садової доріжки. Оскільки кисневий відбілювач дуже ефективний у знищенні багатьох бактерій, плісняви, водоростей і грибків, його розчин можна використовувати навіть поза домом. Через 30–60 хвилин після нанесення додатково обробіть поверхню щіткою та змийте шлангом. Оскільки кисневий відбілювач є доступним за ціною засобом, його повсюдне використання не є марнотратством. До того ж ти завжди можеш придбати додаткову порцію такого засобу в Аврорі недорого.
Чому кисневий відбілювач кращий за хлорний?
Можливо, у тебе виникають думки щодо заміни одного засобу іншим? Адже за властивостями та призначенням вони дуже подібні між собою. Проте сучасні кисневі відбілювачі мають вагомі переваги:
- 1. Є безпечнішими для здоров’я. Хлорний відбілювач може обпікати шкіру, а його змішування з деякими іншими речовинами (наприклад, з аміаком) здатне спричинити серйозні ризики для здоров’я. Навіть просте вдихання газоподібного хлору іноді викликає проблеми з диханням. Нехтувати правилами безпеки під час використання кисневого відбілювача теж не варто. Проте він не викликає такого серйозного рівня занепокоєння та небезпеки.
- 2. Є безпечнішим для довкілля. Коли кисневий порошок руйнується, він розкладається на кисень, воду та природну кальциновану соду. Це робить його біорозкладним і безпечним для септиків. Засіб не містить фосфору чи азоту.
- 3. Не псує одяг. Використання хлорного відбілювача зазвичай було способом освіжити білу білизну. Кисневі засоби можна додавати до білих та кольорових речей з однаковою впевненістю. Проте варто враховувати якість фарбування речей: якщо виріб линяє, використання будь-якої речовини може призвести до втрати кольору.
- 4. Добре поєднується з іншими мийними засобами. Змішування кисневого відбілювача з порошками є безпечним та ефективним.
Кисневий засіб – це те, що варто спробувати просто зараз. Замовляй недорогий відбілювач та переконайся в його універсальності.