Керівник Волинського народного хору звинувачує можновладців у «культурному геноциді»

29 Березня 2022

Керівник Волинського народного хору Олександр Стадник обурений тим, що влада ігнорує підтримку української культури. Особливо гострою ця проблема стала зараз, під час війни, адже працівникам культурної галузі суттєво знизили заробітну плату, а їхню роботу перевели у новий режим.

Про це йдеться на фейсбук-сторінці Волинського народного хору.

«З 1 квітня наказом "управління культури" вся культурна галузь області переводиться на так званий "простій" з виплатами 2/3 тарифного розряду на невизначений термін. Щоб було зрозуміло на прикладі артистів Волинського народного хору - це приблизно 4200 гривень на місяць. Заборонено навіть підняття до рівня мінімальної зарплати. Одночасно почалися тотальні перевірки в стилі "де ви були в ніч з 19-го на 20" - чим займалися в березні, що співали, як співали, скільки годин співали й т. д і т.п.(може митницю краще так прискіпливо перевірити?)
Хочу, щоб мене зрозуміли правильно, мова не йде про гроші - зараз всім складно і важко і ми всі це розуміємо. Але коли наші артисти без всякого піару в засобах масової інформації типу "можновладці перерахували одноденний заробіток на армію" переводили свої кошти (дехто навіть місячну зарплату) на рахунки підтримки збройних сил, то ми хоча б знали куди ці кошти пішли. А тут...?
Дивує ще й інше. В час, коли в області десятки тисяч біженців і переселенців зі східних регіонів України замість того, щоб організувати їм не тільки матеріальну, а й моральну та духовну підтримку силами української культури, та сама культура просто викидається на смітник. І знову по колу на ті самі граблі... Замість клопіткої роботи по становленню української нації і пропаганди української культури будемо й далі видавати накази, укази та постанови про "збереження і розвиток української мови та культури". Коли і робота неначе проведена і результат, в принципі, нікому з писавших цІ "накази" абсолютно не потрібен. Я говорив це 30 років тому і повторюю це зараз - без всебічної підтримки і розвитку української культури і освіти не на словах, а на ділі, нація буде приречена.
Хочу також запевнити всіх причетних до "культурного геноциду" що, незважаючи на фактичну заборону Волинський народний хор буде і далі працювати і робити все від нас залежне, щоб підтримати дух і віру в Перемогу всіх українців. Навіть, якщо нас заставлять платити за вихід на роботу.)
СЛАВА УКРАЇНІ!».

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter