Карантинні експонати: волинські музеї збирають артефакти сучасності. ВІДЕО

19 Червня 2020

Маски, захисні костюми, баночки з-під антисептика та інші карантинні «експонати» – такі речі тепер поповнять колекції волинських музеїв. Про формування фондів, пов’язаних з пандемією коронавірусу розповідає «Суспільне».

У Ковельському історичному музеї першими експонатами стали тканинні маски з орнаментами, вишитими за схемами, зібраними Оленою Пчілкою. Волинський краєзнавчий музей також почав збирати артефакти карантинного періоду. Подаровані закладу експонати виготовила вишивальниця Тетяна Ведмедюк.

«Враховуючи умови сучасного карантину і розуміючи, що це одна із трагічних сторінок історії людства, ми почали формувати групу так званих карантинних експонатів. Одними з перших таких експонатів є ось ці милі тканинні масочки», – каже зберігачка фондів Ковельського історичного музею Мирослава Мороз.

В обласному краєзнавчому музеї, що у Луцьку, теж почали збирати колекцію речей, пов’язаних з пандемією. Музейники кажуть: колекцію хочуть поповнити медичними костюмами, спеціальними захисними масками та окулярами, які виготовлялись для лікарів під час пандемії.

«Музейні скарби – це не тільки речі, яким по 100-200 років, і через певний період це теж буде наша історія, і те, що сьогодні відбувається – це теж є історія. Якісь оголошення, що музей закритий на карантин. Баночки з-під антисептика, які були суто в нас, використались, чи нові баночки, ми їх теж намагаємось збирати», – розповідає завідувачка музейного відділу Валентина Машлай.

0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter