На ЛПЗ: у Луцьку чоловіки «обчистили» клумбу з квітами. ВІДЕО
Камери відеоспостереження зафіксували трьох хлопців, який серед білого дня вирішили нарвати собі оберемки квітів.
26 Червня 2024
Успішно!
Досягти пишного цвітіння ломинісів – не складно. Достатньо купити здорові саджанці, дотримуватися правил посадки і уважно ставитися до догляду
Які ломиноси рясно цвітуть?
Ломиноси – кучеряві рослини, які квітнуть середніми або великими квітками. Вони можуть бути різних відтінків, залежно від виду та сорту. Їх часто використовують для прикраси та озеленення фасадів будинків, балконів, арок, парканів та інших вертикальних поверхонь. У період цвітіння рослина здатна вкрити своїм пишним яскравим кольором велику площу, тому не дивно, що ломиноси, з рясним цвітінням більше привертають увагу. До речі, на їх рясне цвітіння впливає не тільки вид і сорт квітки, а й багато в чому вибір правильного місця, посадка та догляд за рослиною.
Які види та сорти ломиносів бувають
Ця рослина належить до сімейства лютикових і налічує близько 230 різновидів. Саджанці та кореневища ломиносів можуть бути наступних видів:
• крупноквіткові та дрібноквіткові;
• махрові;
• цільнолисті;
• лимоноси Жакмана, Вітіцелла та Патенс.
Кожен із цих видів може мати різноманітні сорти, які відрізняються один від одного періодом цвітіння, формою та кольором квіток, розмірами та інтенсивністю росту.
Як і де посадити ломиноси
Зазвичай квітку використовують для вертикального озеленення. Орієнтуючись на вигляд ломиносів, важливо правильно розрахувати висоту опори, щоб частина рослини не повисала в повітрі. Підійде для посадки ломиносів східна, південна чи західна сторона. Саджанці із закритою кореневою системою в контейнері можна садити в будь-яку пору року окрім зими, але найкраще приживається рослина, посаджена в травні.
Ломиноси люблять світло і не люблять протяги. Ґрунт повинен бути суглинистим і легким. Реакція – слаболужна (карбонатна) або нейтральна. Перед посадкою ділянку можна удобрити органічними складами. Важливим пунктом є посадка саме якісної рослини, тому краще купити саджанці ломиносів у перевіреному місці, наприклад:https://florium.ua/ru/clematis/.
Як доглядати за ломиносами
Догляд за ліаною дуже впливає на її декоративність. Якщо ви хочете пишне цвітіння та здоровий вигляд квітки, включайте у догляд за ним усі наступні пункти.
Квітка вологолюбна і їй не на користь пересихання грунту. За цим слід ретельно стежити в період спекотного літа без дощів. Достатньо двох разів на тиждень, але – не шкодуючи води, вона повинна промочити землю на глибину коріння. Ломиноси не переносять застою води, тому дренажна система має бути продумана на етапі посадки.
Важливим моментом у догляді за кучерявими ломиносами є їх підв'язка. Ліана має бути надійно закріплена на опорі, але при цьому не бути скутою. Ґрунт потрібно регулярно розпушувати (особливо після дощів та поливу) і прополювати прибираючи бур'яни.
Якщо ви удобрювали ґрунт при посадці ломиносів, додаткового добрива цього сезону квітка не вимагатиме. Якщо ж ні, то за сезон потрібно підгодовувати рослину близько чотирьох разів. Співвіднесіть підживлення з певним періодом розвитку квітки. Можна чергувати мінеральні та органічні добрива і суворо дотримуйтесь інструкцій від виробника. Перед внесенням рідких добрив землю потрібно поливати. Свіжий гній – категорично заборонено!