Як зігрітися в домівці без опалення: корисні поради

25 Жовтня 2022

Зважаючи на теперішні обставини та регулярну загрозу обстрілів важливих енергетичних об’єктів, варто бути напоготові і знати, як зігрітися в разі відключення опалення та електроенергії.

Розповідаємо про дієві поради, щоб не змерзнути в домівці без опалення.

Газовий балон

На випадок зникнення світла та тепла вдома газовий пальник з балоном – рятівна річ. Він дозволить готувати їжу, нагрівати воду та поновлювати теплу воду в грілках.

Тепла ковдра

Щоб зігрітися вдома, краще мати декілька ковдр, а не спальник. Останній практичніший в подорожах чи при ночівлі на відкритому просторі. Та, маючи ліжко чи диван, краще запастись ковдрами з пуху або перини, які значно ефективніше збережуть тепло.


Свічки також гріють

Коли немає ні світла, ні газу, на допомогу прийдуть свічки. Хоч це і маленьке, але джерело тепла, яке точно не завадить в холодній квартирі. Не забувайте, що в закритому приміщення вогонь може коптити, тому варто бути обережними та провітрювати час від часу квартиру.

Альтернативою можуть стати туристичні спиртівки з рідким спиртом або таблетки сухого спирту. Вони будуть менше коптити, але зловживати ними також не варто, бо і свічки, і спиртівки спалюють кисень у приміщенні.

Позбуваємось протягів

Особливо це стосується старих дерев’яних вікон та дверей, з яких може задувати холод. Потрібно заклеїти всі щілини та отвори до настання морозів. Допоможуть в цьому поролон, папір та скотч. У великі щілини закладаємо поролон, зариваємо папером та закріплюємо скотчем. Здається, дрібниця, але саме через ці протяги тепло швидко виходить з приміщення.


Бабусині килими

Дістаємо з комори килими, пледи та інший текстиль і утеплюємо поверхні. Накриваємо підлогу, стільці та навіть стіни – так в кімнаті точно стане тепліше. Також варто бути обережним з мінімалізмом та порожніми кімнатами, бо в обставленій меблями та килимами кімнаті буде значно комфортніше, ніж в просторих лофтових домівках.

Кухонні прилади

Можна провести час з користю та задоволенням: покуховарити на кухні, тим самим прогріти на якийсь час простір. Тепло від плити та духової печі накопичиться в кімнаті та допоможе зігрітися. Не забувайте про правила безпеки та не залишайте газові чи електричні прилади без нагляду.


Грілка

Ще один спосіб точково зігрітися – набрати грілку з теплою водою. Вони довго зберігають тепло, тому це чудовий варіант на ніч – грілка (або просто пляшка з теплою водою), ковдра та тепла піжама і вже не так все й погано. До речі, в разі вимкнення опалення, варто спати одягненими, а в ідеалі – мати термобілизну.

Також не забуваємо про гарячі напої та повноцінне харчування, щоб не виснажувати наш організм. Але в будь-якому разі, разом точно тепліше, тому збираємо родину та друзів і тоді вже точно нічого не страшно.

Віримо в ЗСУ, комунальні служби та наших людей, але краще бути готовим до будь-яких ситуацій.


1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter