Як живе під час війни Луцький зоопарк

01 Березня 2022

Фото з фейсбук-сторінки Павла Березюка

Директорка Луцького зоопарку Людмила Денисенко розповіла «Таблоїду Волині», як велика родина звіринцю живе під час війни.

У нових умовах корм для тварин почали економити. Втім, за словами директорки, запасів вистачить ще надовго. Сьогодні підопічні зоопарку нагодовані та належно доглянуті.

«Наші тварини мають достатньо жирового запасу, тому зменшення кормів на 30 відсотків їм не зашкодить», – запевняє керівниця.

Відрізки та шкірки від деяких продуктів використовують з користю: ними годують найменших підопічних – у зоопарку нині мешкає близько двохсот хом’яків і мишей.

Також працівники запаслися питною водою. Миски наповнюють не по вінця, а лише на половину, щоб тварини не розливали воду.

«Богу дякувати, ми маємо водойми у зоопарку, а також свердловину», – додає Людмила Денисенко.

Сьогодні зоопарк закритий для відвідування, а працівники чергують разом з охороною. Всього у команді – 18-20 людей, серед яких годувальники-доглядачі, ветеринарна служба та адміністрація.

«У першу, найважчу ніч я ночувала тут разом з охоронцем, дітьми і своїми власними тваринами», – ділиться директорка і додає, що не можна просто закритися у кабінеті, коли за тобою – понад 2 000 життів тварин.

Лев’яче і ведмеже містечка у зоопарку сьогодні слугують як укриття. Об’єкти збудовані з цільних плит, а всередині є коридори без вікон і підсобні приміщення для людей. У приматів, які мешкають у засклених клітках, – заклеєні вікна.

Керівниця каже, що тварини почуваються спокійно, адже у зоопарку триває буденна робота. На території повним ходом іде підготовка до весняного сезону, деяким підопічним міняють будиночки, працівники прибирають територію.

«Хоча відвідувачів немає, зоопарк має бути доглянутим», – вважає директорка.

Колектив луцького зоо тримає зв’язок з колегами з інших зоопарків України – вони підтримують один одного, радяться, співчувають втратам. Також українців підтримують зоопарки інших країн.

«У 2020 році ми пережили карантин. Сьогодні, зусиллями усього колективу, ми переживемо і цей складний час», – запевняє Людмила Денисенко.

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter