Як захистити холодильник від появи неприємного запаху

06 Березня 2024

Буває, що з холодильника неприємно пахне, хоча на полицях ніби порядок. Різкий запах відбиває апетит та псує настрій. Всі продукти здаються несвіжими, і мати справу з ними зовсім не хочеться. Причин для появи «амбре» безліч, та з усіма ними можна боротися.

Найперше і найважливіше — охайність. Проводити ревізії перед закупами обов’язково:

  • Викидати їжу з простроченим терміном придатності;
  • виставляти смаколики, які ризикують скоро зіпсуватися, на передній план;
  • не купувати повторно те, що довго залежується та не має попит серед домашніх.

Багато залежить від конструкції та налаштувань холодильника. Слабкий ущільнювач, погана дренажна система, нестабільна температура нерідко провокують розмноження патогенних мікроорганізмів та породжують нестерпний «душок».

Якщо бюджет обмежений, варто придивитися до недорогих брендів, які готові поручитися за якість своїх розробок. Непоганий варіант за невеликі гроші — двокамерний холодильник Candy європейського формату. Його вистачає для індивідуального використання і для родини.

Зберегти лише позитивні враження про роботу холодильника допомагають п’ять хитриків.

Використання спеціальних засобів

Проста «лазівка» — купівля поглиначів, освіжувачів, ароматизаторів. Вони продаються в господарчих магазинах та гіпермаркетах і коштують зовсім недорого. Деякі з них мають приємний аромат, але є й різновиди без віддушок. Найпопулярніші — подушечки з наповнювачем, перфоровані саше, м’ячики та наліпки.

«Провітрювання» та миття

Іноді «ноги» у запахів ростуть зовсім не з харчів. Якщо пахне з першого дня експлуатації, це може бути хімічний аромат нової техніки. Щоб позбутися від нього, необхідно:

  1. Відключити холодильник від електромережі;
  2. витягти весь вміст;
  3. протерти все всередині (від стінок до поличок та ущільнювача) содовим розчином або гігієнічним очисником;
  4. залишити холодильник відчиненим для провітрювання та висихання;
  5. увімкнути до розетки та повернути продукти на свої місця.

Якщо одного разу не вистачило, можна повторити описану процедуру двічі або тричі.

Дотримання товарного сусідства

Їстівні припаси об’єднують в декілька категорій за різними ознаками:

  • Готові до вживання та ті, що потребують термічної обробки;
  • ароматні й без вираженого запаху;
  • з коротким терміном придатності та пристосовані до тривалого зберігання;
  • сорбати та сорбенти (віддають та поглинають запахи, відповідно).

Деякі типи провізії добре «товаришують» між собою, але є й такі, яким категорично протипоказано знаходитися поряд. Уникнути змішування ароматів та розмноження шкідливих мікроорганізмів допомагають принципи товарного сусідства. Дізнатися про них більше можна з інтернету або кулінарних книжок.

Помірне заповнення холодильника

Забивати холодильник по самі вінця зовсім не корисно. По-перше, у разі повного завантаження камер компресор витрачає більше ресурсів на охолодження. По-друге, продукти губляться в надрах полиць та повільно псуються поза межами поля зору. Для збереження оптимального балансу енерговитрат та комфорту експлуатації, заповнювати девайс потрібно десь на 60-80%.

Зберігання лише в «тарі»

Їжа без паковання швидше обвітрюється, втрачає свої смакові властивості, віддає запах навколишньому середовищу. Тож доцільність використання харчових контейнерів, вощанок, пергаментного паперу, пакетів та інших паковань для улюблених смаколиків навіть не обговорюється.

Значущий момент, про який всі знають, але часто забувають, — стан ущільнювача. Під ним — ідеальне середовище для бактерій та плісняви. Отже, треба регулярно перевіряти, чи не забруднився він, та час від часу ретельно протирати для профілактики.

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter