Як виглядали вулиці Луцька понад сто років тому. ФОТО

02 Березня 2020

Якщо вам цікаво розглядати старі світлини українських міст та сіл, то сьогоднішня фотопідбірка обов’язково вас зацікавить. Пропонуємо переглянути кадри з минувшини міста Луцька. Світлини опублікували на сайті Т1. Вони датуються періодом не простим для міста, а саме Першою світовою війною (1914-1918 рр.). На даний момент усі ці світлини зберігаються в кількох європейських архівах.

До речі, до наших часів дійши спогади про місто: «Луцьк – місто досить велике, і будівлі в ньому, за винятком дуже небагатьох, і то на околицях, залишилися всі цілі; жителів порівняно небагато, але все ж є, і більшість євреї. Час від часу з’являються австрійські аероплани – обстрілювати місто. Були на живильному пункті – тобто в товарному вагоні, пристосованому до їдальні. Там нас безкоштовно погодували обідом і чаєм. Розписалися в книзі відвідувачів, я написав:“Обідав і знайшов все в справності”».

Саме таким запам’ятав наше місто один із солдат російської армії, яка перебувала в роки Першої світової війни в Луцьку та на Волині.
Джерело: http://www.bildarchivaustria.at/

Тетяна Яцечко-Блаженко

0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter