Як вибрати морозильну камеру за 5 критеріями

28 Квітня 2023

Найвагоміший недолік морозильної камери у холодильнику — невеликий об’єм. Він становить лише близько четвертини всієї місткості, якщо мова йде не про дорогий та громіздкий девайс Side-by-Side формату. Окрема морозилка надає набагато більше простору для зберігання продуктів. Підібрати оптимальну модель можна під будь-які потреби: чи то для річного запасу морозива та льоду, чи то для напівфабрикатів з улюбленого магазину, чи то для врожаю з власного садка.

Виробник

Щоб марно не витрачати час на знайомство з усіма наявними брендами, можна пригадати, чия техніка вже є вдома та як вона показує себе в експлуатації. Серед головних орієнтирів: складність догляду, показники енергоспоживання, особливості конструкції.

Високий рівень ергономіки та надійності характерний для розробок компаній Bosch, Beko, Electrolux, Snaige, Gorenje. Стабільні температурні умови гарантовані навіть за щільної заповненості. Скажімо, забита «по вінця» морозилка Gorenje у разі припинення електропостачання може тримати холод від 15 до 50 годин — залежно від особливостей теплоізоляції.

Тип

За призначенням камери ділять на побутові та професійні. Зовні вони схожі, але «начиння» відрізняється. Для домашньої кухні — компактні та середні моделі з компресорами, адаптованими до помірних навантажень. Для закладів та магазинів — габаритні та потужні агрегати, які витримують інтенсивну експлуатацію у жорстких умовах.

Ще один критерій класифікації — розташування відділень всередині та дверцят:

  1. У вертикальних камер або шаф положення полиць та ящиків — як у звичайних холодильників європейського або азійського типу. Двері знаходяться спереду.
  2. Горизонтальні моделі оснащені верхньою «кришкою», а замість висувних ящиків та закритих полиць — глибокі металеві кошики, або декілька однакових перегородок.

Перевага вертикальної конструкції — можливість вбудовування або монтажу під навісними меблями. До того ж високі та вузькі пристрої легше розморожувати й мити.

Формат скрині привабливий для користувачів, які займаються приготуванням їжі на замовлення. Зручно зберігати об’ємні заготівлі на кшталт кондитерських виробів.

Об’єм

Під час вибору оптимального корисного об’єму доцільно брати до уваги такі фактори:

  • площа кімнати, у якій заплановане встановлення;
  • наявність морозильного відділення у холодильнику;
  • мета експлуатації.

На маленькій кухні під морозилку можливо виділити не так вже й багато місця, тому громіздкі скрині на кілька сотень літрів — відпадають. Натомість невисокі шафи до 150 літрів вписуються в інтер’єр без проблем.

До пари однокамерному холодильнику — морозильний агрегат середньої місткості. Якщо два пристрої матимуть однакову висоту, а дверцята відкриватимуться у різні сторони, можна зібрати своєрідний модульний Сайд-бай-Сайд.

Велика камера (понад 250-300 літрів) — для річного запасу м’яса, риби, овочів та ягід. У замороженому вигляді вони — чудова альтернатива консервації.

Система розморожування

За обмеженого бюджету пріоритетна ручна система розморожування, бо техніка з нею коштує дешевше. Якщо є можливість трохи переплатити, краще зупинитися на Ноу Фрост. Вона забезпечує рівномірний розподіл холоду, захищає їжу від перемерзання, забезпечує швидкий набір заданої температури відразу після заповнення.

Енергоспоживання

Що менше електроенергії витрачає морозилка, то дешевше обходиться її утримання. Найскромніші енерговитрати — у моделей класу А+++ та А++. Трохи вищі — А та А+. Клас, нижчий за B, допустимий, якщо камера має суттєві технічні переваги перед іншими.

Дизайн у всіх морозилок схожий, тому на ньому можна зупинитися побіжно. Лише б колір підходив під інтер’єр, а все інше — менш важливо.

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter