Як це було: «Бандерштат-2019»

07 Серпня 2019

Тринадцятий фестиваль українського духу «Бандерштат», який відбувався з 2 по 4 серпня у селі Рованці під Луцьком, зібрав 10 700 відвідувачів.

Цьогоріч «Бандерштат» пройшов за підтримки Міністерства культури України, оскільки здобув перемогу в конкурсі проектів громад «Малі міста – великі враження». Також партнерами фестивалю є Луцька міська рада та Боратинська об’єднана територіальна громада.

«Бандерштат-2019» відвідали не лише гості з різних куточків України, а й зі США, ОАЕ, Ізраїлю, Франції, Польщі та Білорусі.

Розпочався фестиваль з атмосферної ватри, на якій виступили Сергій Василюк («Тінь Сонця»), Святослав Бойко і Олександр Козинець («Широкий Лан»). Загалом зі сцени Бандерштату запалювали всіма улюблені: «Бумбокс», «Тартак», «Kozak System», «Один в каное», «Vivienne Mort», «Space of Variations», «KARNA», «Epolets», «Qarpa», «Роллікс», «Фіолет», «Жадан і Собаки», «FliT», «BAKENBARDY», «DETACH», Гурт «[O]». Щоночі бандерштатівці відривались під сети від діджеїв: Dj Tapolsky, Micik Gonibez та Dan Alien.

Особливо гордістю цьогорічного фестивалю стала літературна сцена, яка зібрала топових поетів та письменників України: Ірена Карпа (презентувала свій новий роман «Добрі новини з Аральського моря»), Юрко Іздрик, Олександр Ірванець, Макс Кідрук, Дмитро Лазуткін, Іван Семесюк, Павло Матюша, Ігор Астапенко, Павло Коробчук, Олександра Гонтар та арт-директор фестивалю «Бандерштат» Сергій «Колос» Мартинюк, який презентував свій роман «Капітан Смуток» та прочитав кілька віршів.

Неабияк порадувала гутіркова сцена фестивалю. Її традиційно відкрило братство ветеранів ОУН-УПА. Впродовж трьох днів відвідувачі спілкувались з цікавими спікерами: Яніна Соколова презентувала свій проект «Я, Ніна»; Сергій Стерненко розповідав про ініціативу «Хто замовив Катю Гандзюк»; про сортування сміття, еко-упаковку та еко-волонтерський рух розповідали Людмила Осипчук та Ірина Білик, про підготовку та перемогу наших ветеранів в Іграх Нескорених – Майя Москвич, Юрій Дмитренко, Андрій Усач; Катерина Приймак – про жіночий ветеранських рух, проект «Амбасадор», фільм «Невидимий батальйон».

На фестивалі Бандерштат не забули і про розваги для наймолодших відвідувачів. Впродовж усіх днів працювало дитяче містечко з насиченою програмою. Діти з художницями розмальовували півтораметровий тризуб, виготовляли листівки «Я – українець», відвідували уроки гончарства, навчились робити ляльки мотанки, бавились в настільні ігри та розважались на ігровому майданчику.

Насичена спортивна програма заряджала енергією та позитивом. Ранок у бандерштатівців починався з занять йогою. Також відбулися змагання з волейболу, футболу, відкриті тренування з місцевими спортивними клубами. А любителі полоскотати свої нерви взяли участь у нічному «Horror quest». Окрім того, відвідувачі взяли участь у флешмобі за здоровий спосіб життя та разом відтиснулись більше тисячі разів.

У знак підтримки полонених моряків, які 25 листопада 2018 року були захоплені російськими військовими, бандерштатівці провели флешмоб – відвідувачі вишикувались у фігуру якоря та увімкнули ліхтарики.


4

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter