На що впливає частота оновлення моніторів?
Сучасні монітори часто мають стильний безрамковий дизайн та регульовану підставку, що дозволяє змінювати кут нахилу екрана для більшого комфорту.
25 Листопада 2024
Успішно!
За даними Національної адміністрації безпеки дорожнього руху на трасах США (NHTSA) три з чотирьох дитячих сидінь батьки розташовують у машині невірно.
За даними Національної адміністрації безпеки дорожнього руху на трасах США (NHTSA) три з чотирьох дитячих сидінь батьки розташовують у машині невірно. В Україні також багато дорослих не знають, де правильно встановити автокрісло, але від цього залежить здоров’я малечі.
Тим, хто заплутався в різноманітних порадах та не знає, як безпечно його прикріпити, пропонуємо чітку інструкцію.
Типи автокрісел
Залежно від способу встановлення розрізняють сидіння:
– розвернені назад;
– уперед;
– бустери.
У сидіннях, розвернених назад, діти мають їздити, поки не досягнуть двох років або їхня вага не перевищить вказану виробником ― 13–18 кг залежно від моделі. Якщо в машині
передбачено анкерне кріплення ISOFIX, такі дитячі автокрісла встановлюються в них або застібаються ременем безпеки. Це робиться задля того, аби під час ДТП унаслідок інерційного руху голови вперед не травмувалися ніжні шийні хребці.
У моделях, розвернених до водія, діти їздять, поки не виростуть із них. Система кріплення аналогічна першій моделі.
Бустер ― це автокрісло, яке складається лише із сидіння без спинки. Нюанс цього варіанту полягає в тому, щоб підняти дитину до висоти, коли ремені безпеки не будуть проходити через шию та живіт, створюючи ризик удушення під час аварії.
За українським законодавством дитина в бустері перебуватиме, поки не виросте до 145 см. У багатьох інших країнах це обмежено певним віком.
Як безпечно прикріпити автокрісло
Щоб встановити дитяче сидіння в машину:
1. Виберіть правильне місце. Воно розташоване позаду в центрі або з боків, якщо дітей декілька або посередині є лише поясний ремінь.
2. Поставте крісло обличчям назад чи вперед залежно від особливостей конструкції. Застебніть кріпленням ISOFIX чи ременем безпеки авто, останні необхідно заблокувати, щоб не послаблювалися.
3. Використайте прив’язну стрічку, якщо вона передбачена в моделі. Одним кінцем ремінь чіпляється позаду автокрісла, другим ― за сидінням машини, проходячи через горішню частину та фіксуючи її.
4. Відрегулюйте кути. Якщо автокрісло має основу, вона має бути розташована на одному рівні. Стежте, щоб спинка сидіння для немовляти була нахилена під кутом 450. За надто вертикального розташування голівка буде падати вперед. Підборіддя перетискатиме горло та не даватиме доступ кисню. За горизонтального положення не буде захисту голівки.
Не можна прикріплювати крісло на передньому чи додаткових задніх сидіннях. А також це заборонено в місцях, де є активні подушки безпеки. Ремені не мають перетинати лінії
шиї та живота, розташуйте їх на рівні плечей та стегна, застібку ― в паху. Перед встановленням дитячого сидіння прочитайте інструкцію до нього та посібник з експлуатації авто в розділі безпеки. Адже найкращий спосіб правильно його прикріпити ― дотримуватися рекомендацій виробника.