Як пошити медичну маску своїми руками із марлі, бинта або тканини

27 Березня 2020

Купити медичні маски в аптеках Луцька зараз – проблематично, або коштують вони у рази, а подекуди у десятки разів дорожче, ніж до оголошення карантину.

Але з будь-якої ситуації є вихід! Ми розповімо, як просто пошити медичну маску в домашніх умовах з доступних матеріалів. А допоможе нам у цьому сайт «Сім'я і дім».

Коронавірус – проблема для кожного з нас. Це перша пандемія, оголошена Всесвітньою організацією охорони здоров’я за останні 20 років. Піддаватися паніці, звісно, не варто, але й недооцінювати серйозність захворювання – теж. Насамперед, слід подбати про захист для себе і своїх рідних – подбати про наявність медичної маски.

Навіщо потрібна медична маска

Медична маска – один з основних засобів захисту від коронавірусу, грипу та ГРВІ. Вона стримує інфекцію, перешкоджає потраплянню до рота і носа вірусів, бактерій та небезпечних для організму речовин. Маска не просто прикриває слизові, але й захищає ваше обличчя від ваших же рук.

ВООЗ застерігає: використання маски як єдиного засобу є недостатнім для захисту. Необхідно дотримуватися правил гігієни рук: часто і ретельно мити руки, й в жодному разі не торкатися обличчя, у тому числі, маски.

Якою повинна бути якісна маска

Аби маска ефективно захищала дихальні шляхи, потрібно, щоб вона повністю закривала більшу частину обличчя, а залишалися відкритими тільки очі й лоб. За загальноприйнятим стандартам, розміри ватно-марлевої пов’язки повинні відповідати таким параметрам:

ширина маски – близько 90 см (включаючи довжину зав’язок);
ширина центральної секції – 20 см;
висота центральної секції – 10-15 см.

Як зробити ватно-марлеву пов’язку

Це найпростіший засіб захисту дихальних шляхів. Ватно-марлева пов’язка складається з кількох шарів марлі й фільтра у вигляді вати.

Потрібен шматок марлі розміром 90х60 см і шматок вати 15Х20 см товщиною 1 см. Треба покласти вату посередині шматка марлі й згорнути таким чином, щоб вийшов тришаровий прямокутник: марля, вата, марля. Бічні кінці марлі потрібно посередині розрізати, щоб утворилися дві пари зав’язок.

Як зробити маску із бинта

Якщо у вас немає марлі, можна використати бинт. Він має бути шириною мінімум 14 см. Знадобиться також вата товщиною 1 см, шматок розміром 14х14 см.

Відрізати смужку бинта довжиною 60 см. На початок смужки покласти вату і загорнути її у бинт. Має вийти 5 шарів: по 2 шари бинта з кожного боку і шар вати у центрі. Прямокутник зшити по всіх краях, пришити зав’язки.

Як пошити маску із тканини

Якщо у вас вдома немає ні марлі, ні бинта, можна зробити маску із тканини. Це повинна бути натуральна бавовна без домішок синтетики. Краще відразу пошити шість комплектів масок для кожного члена сім’ї, щоб їх можна було вчасно змінювати і весь час бути захищеним.

Переваги масок із марлі, бинта і тканини

Такі маски є багаторазовими. Їх можна випрати у звичайній воді із пральним порошком, пропрасувати на максимально високій температурі та знову використовувати.

Саморобна маска ефективна протягом 1–3 год, потім її обов’язково треба замінити на чисту!

У жодному разі не можна торкатися до пов’язки руками, а знімати її потрібно, акуратно беручи за зав’язки.


3

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter