Як підвищити ефективність читання англійською

20 Лютого 2020

Читання є одним з головних кроків до вивчення англійської, тому сьогодні спеціалісти мовної школи Mandarin family club дадуть кілька порад, як зробити його не лише корисним, але максимально легким і приємним заняттям.

• Якщо ви вирішили вперше почати читати книгу англійською, оберіть одну з тих, що вже читали українською. Можете також обрати книгу улюбленого автора чи жанру, яку ви давно хотіли прочитати. Таким чином, вам буде простіше зрозуміти, про що йдеться, орієнтуватися в контексті тощо.

• Зрозумійте, для чого ви читаєте текст. Те, як ви читаєте книгу, багато в чому залежить від причин чи мотивації, через яку ви вирішили опанувати текст англійською. Якщо ви чітко знаєте мету, це стимулює до читання. Погодьтесь, всі ми різні, і для декого достатньою причиною буде лише те, що це – одне з обов’язкових домашніх завдань, а комусь буде набагато приємніше читати, знаючи, що у книги – надзвичайно цікавий сюжет, і це можна буде обговорити з близькою подругою.

• Згідно з рекомендаціями мовознавців, найкращим вибором буде книга, в якій ви зустрінете приблизно 25% невідомих слів. Якщо обрати надто легку, ви дізнаєтесь мало нового, а якщо дуже важку – велика ймовірність, що, витративши багато часу на роботу зі словником, вам набридне ця справа, і книжка залишиться непрочитаною.

• Якщо ви розумієте, що на вашому етапі вивчення англійської прочитати книгу повністю буде важко, не варто засмучуватись. Краще, почніть з невеликих текстів, коротких оповідань, цікавих невеличких історій.

• Для запам’ятовування більшої кількості нових термінів та фраз, одразу приготуйте записник-словничок. Створіть список невідомих слів та регулярно їх повторюйте. Але пам’ятайте, що головне завдання – зрозуміти загальну суть, тому не намагайтеся зубрити кожне незнайоме слово.

• Якщо ви попередньо завантажите словник, читання книг англійською в електронному вигляді стане ще простішим заняттям, оскільки ви зможете виділити нове слово та подивитися переклад (але не забувайте виписувати корисні словосполучення та фрази).

• Якщо маєте можливість, час від часу читайте книги вголос. Це допоможе вам звернути увагу на вимову (самостійно перевірити, як правильно вимовляти ті чи інші слова, можна з допомогою безлічі електронних ресурсів).

• Після прочитання книги обов’язково дайте собі відповіді на кілька запитань: чи сподобалася вам книга, яка головна думка та ідея, що було цікаво дізнатися, які моменти викликали труднощі, а що, навпаки, давалось дуже легко. Спробуйте написати коротке резюме книги англійською мовою.

Впевнені, ви вже почали чи навіть мали можливість переконатись, що завдяки читанню можна не тільки дізнатися багато нового, але й значно підвищити загальний рівень володіння англійською.

А ми нагадуємо, що активно триває набір в навчальні групи, а також запис на індивідуальні заняття в другому семестрі.

Будемо раді зустрічі у «Mandarin family club», що на третьому поверсі РЦ «Промінь».

Наші контакти: +380 (66) 703 78 73.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter