«Хелловін набув характеру епідемії»: владика Михаїл закликає лучан боротися з Дияволом

24 Жовтня 2019

Напередодні Хелловіна, який традиційно відзначають в ніч на 1 листопада, митрополит Луцький і Волинський Михаїл звернувся до вірян із закликом відмовитися від популярного свята та присвячених йому заходів.

Звернення опублікували на офіційному сайті Волинської єпархії.

«Дорогі во Христі браття і сестри! Останніми роками у зв’язку з політикою відкритості, руху нашої держави у європейський і трансатлантичний простір українське суспільство стало більше уваги приділяти тим цінностям, котрих нам довгий час не вистачало: поваги до законів, до людської гідності, викорінення корупції тощо.

Разом з тим, на жаль, до нас приходять із Заходу і негативні явища. Серед них – «свято» нечистої сили хеловін. Зародившись у язичницькі часи в кельтських племенах, воно довго побутувало в Європі, з масовою еміграцією ірландців і шотландців до Америки перетворилось на частину американізму, а нині, в епоху глобалізації, стало просуватися по світу як елемент американізації національних культур.

Декому здається, що хеловін – то лише гра із використанням жахливих масок і костюмів, тож, мовляв, нічого гріховного, демонічного в цьому нема. Насправді ж основа хеловіну – поклоніння дияволу і його прислужникам, що нині набуло начебто карнавального вигляду. Бо сатана не тільки «ходить, рикаючи, наче лев» (1Пет. 5:8), а й рядиться в різні одежі, аби привабити багатьох.

Ще недавно хеловін був відомий у нас лише в середовищі іноземців, завсідників «елітних» вечірок. Останніми ж роками набув характеру епідемії: день нечистої сили масово й відкрито стали відзначати у відпочинкових комплексах, ресторанах і кафе, вищих навчальних закладах, подекуди навіть у школах і дитячих садках. Обслуговуючий персонал, студентів і школярів, усупереч їхнім християнським переконанням, змушують брати в цьому участь.

Закликаю вас, дорогі у Христі, не бути самим серед учасників хеловіну, не примушувати й не радити іншим – чи колегам, чи друзям, чи підлеглим. Краще відроджуйте українські культурні традиції, в яких прославляємо Бога і свою Батьківщину.Будьмо пильні, бо ворог роду людського не спить і використовує будь-які можливості, аби збити нас зі шляху до Небесного Царства!», – йдеться у зверненні.

0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter