Генконсул Польщі у Луцьку хоче відкрити в українських школах польські класи

29 Липня 2020

На сьогодні у Луцькому консульському окрузі не існує ні польської школи, ні, навіть, польського класу. Пояснюють це невеликою кількістю осіб, які мають польське походження.

Про це розповів новий Генконсул Республіки Польща в Луцьку Славомір Мішяк, повідомила ІА «Конкурент» з посиланням на сайт польського Сейму.

З іншого боку, зауважив він, простежується зростання інтересу до вивчення польської мови. Особливо, як до другої іноземної мови в українських початкових школах.

«Зважаючи на такий великий інтерес до вивчення польської мови, я вважаю, що варто розглянути питання про створення 1-3 класів в одній з українських початкових шкіл, де більшість предметів української навчальної програми викладалися б польською мовою. Особисто я маю такий досвід із Бреста, і він дуже успішний. В Україні з четвертого класу польська мова викладається як друга іноземна мова. Тому це було б гарною основою. А з четвертого класу можна було б почати більш поглиблене вивчення польської мови, а не з самого початку. Дефіцит персоналу (викладачів) – значна проблема, яка перешкоджає ефективному навчанню», – наголосив він.

Нагадаємо: Генеральний консул Республіки Польщі у Луцьку Вєслав Мазур, який обіймав цю посаду з 2017 року, пішов у відставку. Замість нього консульство очолить Славомір Мішяк.

0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter