Флешмоб в Латвії, круїз на поромі та музеї Стокгольму, або Як випускники з луцької гімназії підкорювали Європу. ФОТО

07 Липня 2019

Фото: Андрій ПЕТРІЩЕВ

Текст: Олеся МАЛИШКО

Поїздками за кордон зараз нікого не здивуєш, оскільки безвізовий режим допоміг усім охочим подорожувати. Інша справа, коли, окрім незабутніх вражень, діти переймають європейський досвід та налагоджують нові знайомства з іноземними друзями. Напрочуд цікавою, змістовною та плідною була подорож-випускний учнів 11- А луцької гімназії №18 разом з батьками. Про поїздку більш детальніше розповіла «Таблоїду Волині» заступниця директора Палацу учнівської молоді з організаційно-творчої роботи Олена Балабаш.

Лишень протягом чотирьох днів юні лучани встигли побувати в Польщі, Литві, Латвії, Швеції.

«Я як мама випускника організувала зустріч української делегації з послом України в Латвії Олександром Міщенком. Ця зустріч була приурочена до Дня Конституції. Наші учні мали честь не лише познайомитися з особою дипломатичного рівня, а й спільно з представниками української діаспори в республіці Латвія, заспівати гімн України біля пам'ятника Тарасу Шевченку, декламувати його вірші і станцювати спільний флешмоб», – розповіла Олена Балабаш.


За її словами Олександра Міщенка приємно вразили патріотично налаштовані учні з Луцька. Також посол України розповів їм про можливості, які, аби було бажання, можуть відкритися перед усіма успішними, цілеспрямованими, талановитими дітьми з України. Йшлося про навчання в Європі, майбутнє працевлаштування та розкриття творчого потенціалу.

Приємним продовженням чотириденного вояжу луцьких випускників стала подорож на круїзному поромі «Ілабелла», який тримав курс за напрямком «Рига – Стокгольм». Цю морську подорож організовала мама одного з випускників – Світлана Сасюк.


«Саме тут кожен з членів нашої групи побачив та зрозумів, як виглядає справжній шведський стіл, а також переконався у важливості володіння іноземними мовами, які наші гімназисти добре знають. Саме це дозволило їм почувати себе комфортно і знайти багато нових іноземних знайомих», – зауважила Олена Балабаш.

Лучан вразили музеї Нобеля та Vasa, що у Стокгольмі, також вони мали можливість поспостерігати за урочистою зміну королівського караулу, що теж дуже запам'яталася усім.

Олена Балабаш зазначила, що завдяки таким подорожам в розвинуті європейські країни можна відкривати нові можливості, рухатися вперед та розвиватися.
Завдяки цій чудовій поїздці діти добре усвідомили, що їхні найзаповітніші мрії можуть стати реальністю, а переймаючи кращий європейський досвід, його можна втілювати і на теренах рідної країни, тим самим змінюючи рівень життя в Україні.

Окрім того, діти мали можливість познайомитися не лише з культурою та надбаннями європейських країн, а й поспілкуватися з іноземцями. А міжкультурна комунікація допомагає не просто покращувати мовну практику, а й розширювати горизонти сприйняття та власного світогляду.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

6
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter