«Євангеліє від Жадана»: відомий луцький режисер поділився враженнями від нового українського фільму

15 Листопада 2018

Луцький режисер Сергій Шараєвський поділився враженнями від нового українського фільму «Дике поле». Кінострічка, знята за романом Сергія Жадана «Ворошиловград», нещодавно вийшла у всеукраїнський прокат.

За його словами, фільм можна охарактеризувати як «Євангеліє від Жадана».

«Звісно, це не релігійний фільм, але проповіді, цитати з Біблії, байки на релігійну тематику, "штунди" (в фільмі вони круті та безбашенні), ідейні висновки героїв роблять фільм певною мірою духовним твором.

Звісно, нецензурна лексика (в основному слова, що позначають чоловічу "честь", а не древню професію) та розпивання дешевого алкоголю трохи вибивають цю "духовність" із звичного християнського розуміння. Але це все-таки трешове пост-соц-реалістичне фентезі (сам придумав), але не наукова праця.

Фільм дійсно на грані трешу. Герої живуть в бруді, говорять бруд, роблять бруд і в головах бруд. Але десь крізь ці гори сміття пробивається світлий промінь ідейності, принциповості та морального вибору.

Головна сцена — це діалог в потязі. Це шедевр. В розмові російського главаря бандюків і східно-українського бізнесмена-невдахи захована велика і глибока алегорія, яка проектується на сучасні події в Україні. Хто це відчув, той зрозумів смисл фільму.

Мені фільм "зайшов". Я радий, що в Україні з’явилося кіно. Відчуваю велику честь та відповідальність також ставати його частинкою», – пише Сергій у Facebook.

1

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter