До Луцька завітали відомі письменники. ФОТО

08 Листопада 2019

З нагоди Дня української писемності та мови, який відбудеться 9 листопада, до Луцька приїхали відомі українські письменники: критик та літературознавець, лауреат Національної премії ім. Т.Г. Шевченка та директор видавництва «Ярославів Вал» Михайло Слабошпицький та поетеса й журналістка Світлана Короненко. Творча зустріч двох митців з лучанами відбулася 7 листопада у Палаці культури.

Організаторами зустрічі стали Департамент культури Луцької міської ради та бібліотека Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки. Модератором зустрічі виступила Світлана Кресак.

«Кожен приїзд Михайла Федотовича – визначна подія, а зустрічі з ним та презентації книг очолюваного ним віидавництва – вдвічі особлива подія. Завжди критики та читачі відзначають його беззаперечний літературний смак, неповторний стиль, феноменальну пам’ять, аналітичний розум, які дозволили йому по-новому відкрити сотні цікавих літературних імен», – тепло представила модераторка Михайла Слабошпицького.

«В розповідях про свої книги завжди присутній момент деякого дискомфорту. Я належу до тих людей, які мають спасенне почуття іронії. Є люди, які помирають від невиліковної любові до себе. Я написав чимало книжок: якісь з них мені більш дорожчі, якісь менше, є й книги дуже особисті», – почав розмову письменник.

Під час вітального слова Михайло Слабошпицький не тсільки говорив про власну творчість, скільки згадував про інших авторів, твори яких друкувалися у видавництві «Ярославів Вал». Зокрема, письменник поділився теплими спогадами про поета Леоніда Кисельова.

Світлана Короненко, у свою чергу, пригадала письменників Дмитра Павличка та Павла Мовчана. Розповідаючи про різні сторони писемницької діяльності, авторка говорила про творчу кризу та вихід з неї, а також зачитала декілька своїх віршів.

В рамках творчої зустрічі глядачів потішила воїм співом народна артистка Світлана Мирвода.

Після музичної паузи всі охочі мали можливість задати питання письменникам.


0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter