День зустрічі птахів: волинський національний парк показав своїх жителів. ФОТО

02 Квітня 2020

У перший день квітня святкують Міжнародний День птахів, тобто зустрічі з ними після зимування в теплих краях. На фейсбук-сторінці Національного парку «Прип’ять-Стохід» показали фото їхніх жителів, людей, які про них піклуються, та розповіли цікаві акти про пернатих.

«День птахів – це не лише річниця Конвенції, а й час повернення пернатих з вирію. Птахи живуть на планеті понад 150 мільйонів років, немає на Землі такого куточка, де б їх не було. Природно при цьому, що їхній зовнішній вигляд є досить різноманітним і способи життя відрізняються. Неоціненну користь приносять птахи людині. Вчені підрахували, що на ділянці площею 1 км2 птахи знищують не менше ніж 25 кг комах. До того ж вони є досить спритними і діяльними. Пара синиць може «обробити» за день близько 40 яблунь, збираючи з них шкідників. Але птахи знищують комах вибірково.

Дятли зазвичай віддають перевагу короїдам, сіра мухоловка – летючим комахам, переважно мухам, іволга живиться в основному волохатою гусінню. Є також види, які не дуже вибагливі до їжі, з комахоїдних – це шпаки та воронові. Турбота про птахів – це не тільки екологічна проблема, це частинка нашого життя, нашої культури, більше того – нашого світогляду», – йдеться в дописі.1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter