Де у Луцьку можна здати відпрацьовані люмінесцентні лампи та ртутні термометри

20 Грудня 2018

У Луцьку передали на утилізацію відпрацьовані люмінесцентні лампи та ртутні термометри, які мешканці міста складали в спеціальних контейнерах.

Ці контейнери, виготовлені за кошти міського фонду охорони навколишнього середовища, знаходяться біля департаменту ЦНАП (вул. Лесі Українки, 35) та житлово-комунального підприємства № 11 (вул. Федорова, 9), про це повідомляє відділ екології Луцької міської ради.


З вересня, коли востаннє здійснювалась передача відходів, зібрали 610 ламп та 25 ртутних термометрів. Оплату послуг провели за рахунок коштів міського фонду охорони навколишнього природного середовища. Збір та передачу на демеркуризацію небезпечних токсичних відходів здійснило рівненське підприємство ТзОВ “Еко-Хелп”, яке є багаторічним партнером міста у цій сфері діяльності.

Кожна люмінесцентна лампа містить у своєму балоні пари ртуті у кількості від 1 до 70 міліграм, термометр – до 2 грам рідкої ртуті. За рівнем токсичності ртуть належить до надзвичайно небезпечних речовин першого, найвищого класу небезпеки. Головна небезпека ртуті в тому, що, потрапивши до організму людини, вона накопичується в ньому, залишаючись там на все життя, уражаючи при цьому центральну нервову систему, печінку, нирки, дихальні шляхи.

Загалом протягом року відділ екології зібрав та профінансував за кошти міського фонду охорони навколишнього природного середовища утилізацію 3150 відпрацьованих люмінесцентних ламп та 188 термометрів, які здали в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах, бібліотеках міста та приватних домогосподарствах.

3
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter