Біль у горлі — не завжди ознака застуди, хоча й дуже часто він виникає саме з цієї причини
Біль у горлі — не завжди ознака застуди, хоча й дуже часто він виникає саме з цієї причини. Якщо хочете позбутися неприємного симптому, можете за посиланням https://apteka911.ua/shop/lekarstvennyie-preparatyi/ot_boli_v_gorle придбати спеціальні ліки. Медична інформаційна система Аптека 9-1-1 допоможе знайти препарати, які необхідні при найрізноманітніших захворюваннях. Але спочатку варто з’ясувати, чому саме може боліти горло.
Захворювання, що спричиняють біль у горлі
Зазвичай горло болить, коли гортань або носоглотка інфікована бактеріями, вірусами чи грибками. При цьому ризик зараження підвищується за умови наявності додаткових факторів, як-от збою імунітету, сухого повітря в приміщенні, переохолодження чи вживання холодних напоїв. Виокремлюють такі види хвороб, симптомами яких є біль у горлі:
– вірусна інфекція — найчастіше під цією інфекцією розуміють ГРВІ, проте також можливі вітрянка, кір, мононуклеоз тощо;
– ангіна (тонзиліт) — запалення гланд ще характеризується болем під час ковтання та має бактеріальну природу; ларингіт — коли запалені слизові оболонки гортані, також з’являються першіння, сухий кашель, захриплість;
– фарингіт — запалення задньої стінки слизової горла характеризується болем під час ковтання, сухістю, кашлем і першінням.
Є й більш серйозні захворювання, що супроводжуються болем у горлі. Наприклад, це можу бути й ВІЛ, гостра форма лейкоза, заглотковий абсцес тощо.
Чому важливо з’ясувати природу болю в горлі?
Неприємні симптоми можуть носити як вірусний, так і бактеріальний характер. Більш ніж у половині випадків біль у горлі спровокований саме бактеріями. Дізнатися справжню причину захворювання допоможе тільки лікар. Це дуже важливо, адже якщо з вірусами організм може впоратися самостійно, то лікування бактеріальних захворювань у більшості випадків потребує вживання антибіотиків.
Також варто розуміти, що є препарати, які просто знімають неприємні симптоми, але при цьому не розв'язують проблему. Лікування має бути комплексним, аби справді досягти результату. Це особливо важливо під час такого розповсюдженого захворювання з бактеріальною природою, як ангіна. За відсутності належного лікування хвороба може стати хронічною.
Самолікування шкодить вашому здоров'ю