Успішно!

біхелсі

«Через дітей до дорослих»: як навчити сортувати сміття та бути екосвідомими. ВІДЕО

Команда Міжнародного літературного фестивалю «Фронтера», Український інститут книги та театр «ГаРмИдЕр» реалізовують проєкт «Фронтера: Нові світи», який підіймає важливі та складні теми: нещодавно вийшло відео про те, як не потонути у смітті  та жити в стилі «еко».

Команда Міжнародного літературного фестивалю «Фронтера», Український інститут книги та театр «ГаРмИдЕр» реалізовують проєкт «Фронтера: Нові світи», який підіймає важливі та складні теми: нещодавно вийшло відео про те, як не потонути у смітті  та жити в стилі «еко».

Вже кілька років в Україні активно працюють над тим, аби більш свідомо ставитися до сміття. Так, з’являються нові бренди, які артикулюють екосвідоме виробництво, збільшується кількість пунктів прийому сировини на переробку. Чи не в кожного вдома є екоторбинки, а на касі вже нікого не здивуєш, коли відповідаєш: «Пакет не потрібен» або кладеш овочі на стрічку. 

У садочки приходять екоактивісти та навчають малюків, як правильно сортувати сміття. З’являється й чимало мультиків та літератури для найменших на цю тему. Зокрема, видання Галини Ткачук «Книжка про сміття», яке нещодавно вийшло у «Видавництві Старого Лева». Нещодавно на каналі «Фронтера» вийшло відео, де учасники обговорюють проблему сміття та засади відповідального ставлення до довкілля.
Так, у книзі йдеться про головний принцип: «Зменшуй, використовуй повторно, переробляй». В першу чергу, купуючи товар, варто прийняти рішення: чи точно він тобі потрібен та чи влаштовує тебе пакування, адже, можливо, є альтернатива. 

Загалом педагоги й психологи радять починати обговорювати важливість захисту довкілля змалечку. Це підтверджують й екоактивісти. Для прикладу, засновниця екобренду «Simple», учасниця ГО «Zero Waste Lutsk» Катерина Демидюк каже, що через дітей простіше  достукатися до дорослих.

«Діти швидше вловлюють суть питання, починають більше ним перейматися і вивчати. І саме діти впливають на батьків. Багато знайомих розповідали, що сортувати сміття почали тільки тому, що дитина прийшла зі школи та розповіла, як це правильно робити. Завдяки цьому дорослі теж починають щось змінювати», – каже вона.

На думку жінки, дітям легше прищепити екозвички, розповісти про те, що можна замінювати речі в побуті, наприклад, зубні щітки на бамбукові, або ж відмовлятися від непотрібних речей. Діти швидше хапають і реалізовують те, що чують. До того ж їм доведеться жити і вирішувати проблеми довколишнього світу, з якими ми вже стикаємося щодень, і краще, якщо вони змалечку знатимуть про важливість цього.

Екоактивістка Вікторія Куманська, координаторка волонтерів «Фронтери», зауважила, що наше завдання – навчити майбутнє покоління, аби вони не так занедбували планету.  

«Консюмеризм процвітає, а це збільшує обсяг споживацтва, а, відповідно, відходів. І в наших інтересах, аби майбутні покоління жили в нормальних умовах. Тому варто просувати ідею екологічної свідомості вже зараз серед дітей», – каже вона. 

Також малеча – великі емпати, і якщо в них в юному віці закріпиться думка, що дбати про планету – це нормально, то для них це ввійде у звичку, і вони навіть не задумуватимуться, чи потрібно сортувати сміття. Вони матимуть це за норму.

«Просуваючи моду на екологію, ми формуємо іншу парадигму мислення», – каже Вікторія Куманська. 

Про те, як говорити з дітьми про сортування та важливість переробки сміття, можна подивитися у відеорозмові, яку опублікувал на каналі «Фронтери»:

Додати новий коментар