BLOG на нічку: Толока, діти і рукавички з котячими лапками

14 Квітня 2019

Сьогодні у «BLOG на нічку» від «Таблоїда Волині» - розповідь журналістки Ольги Магас про толоку у парку імені 900-річчя Луцька, яку організувало луцьке підприємство.

Якщо бажаєте побачити і свій блог на сторінках нашого інтернет-видання – надсилайте тексти на електронку:[email protected].

***

Вчора ми з сім’єю йшли повз парк імені 900-річчя Луцька. Магасята ще здалеку побачили яскраві прапорці й з криком «Атракціони!» побігли до величезних наметів, які споруджувались неподалік алейок. Навколо юрбилися дітлахи, і ми спершу подумали, що то якийсь День здоров`я влаштувала одна з наших шкіл. Але, як виявилось, то була толока, яку щороку організовує Modern-Eхро. І для дітей тут розгорнулось ціле свято!

Всі присутні були розбиті на команди, кожна з яких мала свою діляночку і знаряддя праці. Діти, як ті мурашки, гребли листя, гуртом закидали його на величезні пакети і носили на окремі купи. Старші гордовито давали настанови молодшеньким, а ті дуже старалися нічим не поступатися дорослішим наставникам. Сміх, гомін, пісеньки – атмосфера була настільки веселою, що й мої Магасята почали смикати за руку: «Мам, мам, а можна і ми туди підемо?».

Я підійшла до однієї з жіночок, які керували всім тим дійством, і попросила прилаштувати моїх дітей до спільної роботи. Данилкові й Христі видали класнючі рукавички з намальованими котячими відбитками, і дали грабельки. Скажу так: толку з них було не надто багато, але старалися ж! ))))

Емоцій було море, особливо в Данила, бо якщо Христя просто грабельками пошурувала,то Даня двічі впав у купу листя, раз стукнувся із деревом, знайшов собі друга (нарешті не уявного!), назбирав каштанчиків, спробував граблями пошукати скарби, розказав якійсь дівчинці віршик, вирішив, що літом піде в плавання по Сапалаївці і, врешті, заявив, що парку дуже не вистачає звірят, наприклад, динозаврів!

Мій чоловік розповів, що, виявляється, таку масштабну толоку Modern-Eхро організовує щороку. При цьому настільки все організовано, чітко і якісно, що аж хочеться приєднатись! ))) І щоразу то не просто «зігнали-прибрали», а справжнє дійство з копіткою роботою і веселим відпочинком. Цього разу ми теж бачили як, поки дорослі та діти інтенсивно працюють, для них уже встановлювались намети, столики з лавочками, розкладались якісь подарункові пакети і кухарі чаклували над пригощанням.

І, головне, я навмисне прислухалась до дорослих, очікуючи, що хтось почне бурчати, мовляв, чого хтось гадить, а я прибираю! Я не почула ЖОДНОГО нарікання! Всі реально були бадьорими, енергійними і з таким захватом гребли, чистили, мели, виносили, що якби так працювали наші комунальники, то, певно, і двори та вулички були б якимись затишнішими та чистішими…

Але мене як маму, звісно, вразило те, як круто організували роботу дітей, яка перетворилась на цікаву забаву! Бо ж це були різні команди, які змагалися між собою, жартували і, при цьому, робили корисну справу! Я думаю, що ніхто з цих малих робітників, потім, гуляючи чи то парком, чи містом, як мінімум не викине порожню пачку від соку чи пакет просто під ноги і не плюватиме лушпинням під лавку, де сидітиме…

Ну і, якщо чесно, то й для декого з батьків ось така забава для дітей стала неабиякою поміччю, адже одразу зникла проблема «Толока?! А куди ж я подіну дитину?» ))))9
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter